Правоохоронці нещодавно виявили зловживання у Державній продовольчо-зерновій корпорації України. Масштабні розкрадання були на підприємстві ще з часів президентства Віктора Януковича, зокрема одним із фігурантів був Юра “Єнакієвський”.

Таку думку озвучив в ефірі 24 каналу журналіст-розслідувач Дмитро Гнап. Люди Юри “Єнакієвського” Іванющенка за Януковича розікрали кредит на 1,5 мільярда доларів, який надали китайці на купівлю зерна у ДПЗКУ.

“Генпрокурор Юрій Луценко в часи президентства Петра Порошенка цю справу благополучно поховав і “єнакієвські” зі своїми “менеджерами”, які на той час керували ДПЗКУ спокійно уникнули відповідальності, кримінального переслідування навіть за кордоном”, – заявив Гнап.

Відзначмо, що заступниця затриманого голови Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка – Олена Волкова – пов’язана з головою партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко.

Про це свідчить документ, отриманий виданням “Дзеркало тижня” від джерел в Нацполіції.

Згідно з отриманою від джерел довідкою, в березні 2021 року дочка Тимошенко Євгенія отримала 7 млн доларів, в тому числі 4 млн доларів – від матері.

Протягом березня вона перерахувала всю суму на користь ТОВ “Валея” в якості оплати за договором про надання послуг з пошуку, підбору та постачання обладнання.

Після цього протягом березня-квітня 2021 року “Валея” перерахувала 7 млн доларів на користь компанії ELIOVP BVBA (Бельгія) в якості передоплати за обладнання. ELIOVP BVBA займається продажем устаткування для майнінгу криптовалюти.

Засновницею, директором і бухгалтером створеної в 2014 році компанії “Валея” значиться Волкова. Вона ж в лютому 2021 року стала в. о. заступниці голови правління “Державної продовольчо-зернової корпорації” Власенка.

Нагадаємо, 12 серпня Нацполіція заявила про схему на $57 млн у Державній зерновій корпорації. За їхніми даними, чиновники корпорації, за змовою з компаніями-нерезидентами, продавали на експорт зерно за заниженими цінами без отримання попередньої оплати. Як результат, борг цих підприємств перед держкорпорацією склав $57 млн. Уже 13 серпня в аеропорту Київ-Жуляни Нацполіція затримала главу корпорації під час спроби залишити країну. За даними ЗМІ, йдеться про Андрія Власенка, призначення якого нібито лобіювала Тимошенко. Сама Тимошенко підтверджувала, що пропонувала призначити главою корпорації Власенка.

Після цього Національна поліція затримала в аеропорту Київ керівника Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗК) під час спроби покинути країну. Про це повідомила пресслужба МВС.

Разом з чиновником затримали і його спільника, які спробували в такий спосіб уникнути відповідальності, додають в Нацполіції.

Також в ході розслідування Нацполіція виявила факти змови між посадовими особами корпорації і страховими компаніями щодо завищення страхових тарифів.

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції вже повідомили про підозру керівнику корпорації і власнику кількох товариств за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Зараз з ними проводяться слідчі дії.