Президент Російської Федерації зробив чергову цинічну заяву на позачерговому онлайн-саміті G20. Путін розповів, буцімто, Росія ніколи не відмовлялась від мирних перемовин з Україною

«Росія ніколи не відмовлялася від мирних переговорів з Україною… Це Україна, а не Росія, публічно оголосила про вихід з переговорного процесу», – єхидно заявив Путін, чий текст виступу поширила пресслужба Кремля.

Путін ніби в насмішку назвав війну проти України трагедією, і сказав, що «треба думати, як припинити це», яке він сам же і почав. Крім того, він у своєму виступі заперечив вплив війни на світову економіку, вказавши, що причиною стресу є «непродумана макроекономічна політика деяких держав».

Українська сторона наразі не коментувала ці заяви Путіна.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський раніше наголосив, що Україна не буде вести переговори з Москвою, доки Росія повністю не піде з українських територій. Він відкинув можливість проведення на даному етапі переговорів із Росією про завершення війни і наголосив, що не відчуває тиску з боку західних партнерів щодо необхідності вести такі переговори.

«Я не знаю, хто це публікує, і для чого це робиться… Всі знають моє ставлення, воно збігається зі ставленням українського суспільства. Ніхто не тисне на мене сьогодні. Спочатку все це було: на початку війни і до війни. На сьогодні ніхто не тисне з лідерів ЄС, Сполучених Штатів тощо, серед наших партнерів, щоб ми зараз сіли з Росією розмовляли і щось їй віддавали – не буде такого», – заявив Зеленський на спільній пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також прокоментував заклики деяких західних політиків розпочати переговори з Росією, нагадавши, що раніше такі переговори були безрезультатними.

«Ті, хто стверджує, що Україна має вести переговори з Росією зараз, або необізнані, або введені в оману, або вони встають на бік Росії і хочуть, щоб Путін зробив паузу перед ще більшою агресією. Ми не маємо потрапити і не потрапимо в цю пастку», – написав Кулеба у мережі Х.