Народний депутат Сергій Каплін в інтерв’ю Politeka on-line заявив, що захоплення Криму Росією відбувалося за умов інформованості та санкціонування українською владою, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Тіла знайшли на глибині 5 метрів: Історія трагічної загибелі братика і сестрички сколихнула всю Україну. Сльози заливають очі…

Ось як змальовує ситуацію весни 2014-року політик:

“Нам доповідали прикордонники про те, що росіяни дають сигнал SOS і вище керівництво країни санкціонує посадку цих літаків. Закриває очі на те, що розвантажуються сотні бойовиків російських і захоплюють Верховну Раду республіки Крим. І коли керівництво прикордонної служби зверталося до Турчинова як виконуючого обов’язки президента країни з вимогою дати команду захищати півострів. Реакції було нуль. І вони приходили до нас в комітет і говорили про те, що це – здача. І ми за таких умов просто назавжди втратимо Крим”.


Мотивація Турчинова була вкрай проста, упевнений Каплін. “Тимошенко – президент. Вони хотіли відрізати півтора мільйони виборців Порошенка і Донбас – з надією, що Тимошенко виграє. Я офіційно заявляю, РНБО на той час мала всі ознаки передвиборчого штабу Юлії Тимошенко”.


Причини, з яких вирішили з такою легкістю позбутися Криму і Донбасу, були суто електоральні. “Донбас – точно не за Тимошенко. Тим більше не за її соратників: Турчинова і Яценюка. А на той момент була повна політична спорідненість Тимошенко, Яценюка та інших. У неї – тільки центральна і західна Україна. Розрахунок був в тому, щоб через напіввоєнні дії, ескалацію, в Криму і на Донбасі унеможливити проведення виборів і за рахунок простої математики – мінус Донбас, мінус Крим. Тимошенко мала пройти у другий тур і у другому турі виграти у Петра Олексійовича Порошенка. Але навіть це не допомогло. Вони переоцінили очікування і рейтинг Юлії Володимирівни”, – говорить нардеп.

Іншою причиною, за якої не вдалося вберегти українські території, на думку Капліна, є страх та нерішучість українського керівництва.

“Я добре знаю цю публіку, – зазначає політик. – Я у них на Майдані був завучем. Я брав участь в наймалочисельніших засіданнях, вузьких, де було 5-6 учасників. Так звана «стратегічна п’ятірка». Я – від партії «Удар». Я бачив, що вони не здатні ні стратегічно, ні тактично, ні операційно керувати будь-якими кризовими ситуаціями. Навіть на Майдані. Навіть в межах Будинку Профспілок. І не було ніяких абсолютно передумов до того, щоб вони могли врятувати країну в разі таких серйозних геополітичних викликів. І вони її не врятували. І вони її не зберегли”.