laz

Прокуратура розслідує незаконне зняття арештів і заборони на відчуження майна ЛАЗу за підробленим рішенням суду

Як повідомляє Корупція Інфо, з посиланням на Прокуратуру Львівської області, ведеться розслідування незаконного зняття арештів і заборони на відчуження майна компанії "Львівські автобусні заводи" (ЛАЗ) за підробленим рішенням суду.

"Прокуратура Львівської області виявила підроблене рішення Господарського суду Києва, на підставі якого знято відповідні арешти й заборону на відчуження майна "Львівських автобусних заводів", а в січні цього року ці об'єкти були зареєстровані за двома юридичними особами в Києві", – сказано в повідомлення.

Зі слів начальника відділу нагляду за дотриманням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, попереднього розслідування органами фіскальної служби й підтримки державного обвинувачення прокуратури Тараса Іваника, на приміщення ЛАЗу тривалий час існували заборона на відчуження, іпотеки банку, арешти виконавчої служби.

В 2015 році за клопотанням слідчого було накладено арешт на будинки загальною площею 127 тис. кв. м з метою недопущення їх відчуження.

Однак, як установила прокуратура, всі заборони й арешти на це майно зняв один з державних реєстраторів, що прийняв до виконання підроблене рішення Господарського суду Києва.

"При цьому таке рішення в базі даних Єдиного державного реєстру судових рішень не зареєстровано. Більше того, під наявним на рішенні суду реєстраційним номером справу розглядав Джанкойський міськрайоний суд Криму в лютому 2014 за позовом фізичної особи за цивільною справою, що ніякого відношення до приміщень на вул. Стрийській, 45 у Львові немає", – розповів Іваник.

Після зняття арештів на ці приміщення, у січні 2016 року один із приватних нотаріусів Києва завірив договори їхньої купівлі-продажу.

За даними прокуратури, новими власниками цього майна вартістю близько 100 млн гривень стали юридичні особи, зареєстровані за однією адресою в столиці, які тривалий час не звітували в органах Державної фіскальної служби.

Наразі прокуратура Львівської області почала кримінальне провадження за фактами здійснення шахрайських дій і використання підробленої документації.

Апеляційний господарський суд Києва відмовив компанії ЛАЗ у стягненні з комунального підприємства "Київпастранс" 472,397 млн гривень компенсації за виробництво 77 тролейбусів.

Прокуратура Львівської області в серпні 2015 почала розслідувати шахрайське заволодіння акціями компанії "Львівські автобусні заводи".