Обмежили кількість валюти, яку можна купити, передає Корупція.Інфо

В Україні відтепер діють нові правила щодо купівлі валюти. Відповідно до них, банки не передають інформацію про угоду з покупцем до Податкової служби не залежно від суми покупки.

Популярне: "Червоні списки" МОЗ: Що буде з українцями, які ще не уклали договір з лікарем

Окрім того, купити валюту тепер можливо і без пред’явлення паспорта громадянина України. Та це не стосується тих випадків, коли сума покупки валюти перевищує 150 тис. грн у еквіваленті.

Згідно з новими правилами, велику суму іноземної валюти замовити не можна. Клієнт повинен звернутися у відділення банку і купити суму, яка є наявною в даний момент. Якщо ж вона недостатня, необхідно звернутися до іншого банку.

Сьогодні в Україні діє безліч нелегальних обмінних пунктів та приватних «мінял». Тому валюту, звісно, безпечніше купувати у відділеннях банків, адже під час покупки у нелегалів можна дуже «обпектися», ще й сплатити немалий штраф.

Раніше клієнтам-позичальникам купувати валюту можна було лише через уповноважений банк, який обслуговує кредитний договір. Тепер же клієнт сам обирає через який банк купувати її. Однак відкривати рахунок в іноземній валюті потрібно у цьому банку.

Крім того, спростили повернення інвестицій і доходів для іноземних інвесторів. Тепер банкам не потрібно чекати підтвердження угод від спеціальної системи на міжбанківському валютному ринку України. Щоб проводити взаємні розрахунки за операціями з валютою.