Виявляється, що Пекін не зацікавлений у затяжній війні в Україні. Керівництво країни змінює риторику та готове розглядати мирний план Зеленського.

Сі Цзіньпін відправить свого спецпосланця Лі Хуея на міжнародну конференцію з мирного врегулювання в Україні до Саудівської Аравії, яка відбудеться 5-6 серпня, навіть незважаючи на те, що там не буде представлена Росія, – повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Видання зазначає, що Китай надає президенту Росії Володимиру Путіну у його війні з Україною дипломатичну й економічну підтримку. Але оскільки конфлікт тягнеться вже 18 місяців без явних ознак перемоги або капітуляції жодної зі сторін, Пекін стикається з дедалі складнішим набором ризиків, які дають йому більше стимулів підштовхувати Москву та Київ до мирних переговорів.

 У Джидді зустрінуться радники глав держав і урядів понад 30 країн для того, щоб обговорити варіанти припинення агресивної війни Росії проти України.

Як повідомляє “Голос Америки”, у Києві очікують, що переговори у Саудівській Аравії, другі після подібної зустрічі у Данії у червні, підготують фундамент для “глобального саміту миру”, що може відбутися восени.

Україна наполягає на реалізації мирного плану президента Зеленського. На зустрічі у Джидді очікують, також, радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана і представників Китаю, Бразилії, Індії, ПАР та інших країн, які дотепер наполягали на своїй нейтральності щодо російсько-української війни.

Тим часом у Москві заявили, що стежитимуть за консультаціями у Саудівській Аравії, щоб знати, які завдання ставлять учасники зустрічі та про що вони говоритимуть.