У Польщі вже вкотре наголосили на збільшенні та пришвидшенні допомоги для України.

Це підкреслив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та закликав посилити всебічну допомогу Україні для боротьби з російською агресією.

Він наголосив, що деякі країни Європейського Союзу все ще поводяться дуже пасивно та хочуть відтягнути надання Україні необхідних ресурсів. До того ж, глава польського МЗС підкреслив, що посилити треба не лише військову, а й економічну допомогу.

Про це Збігнєв Рау заявив на конференції “Форум 2000” у Празі

До всього: Рау зазначив, що Україна демонструє надзвичайно сильну боротьбу за свою незалежність та суверенітет. За його словами, щоб наблизити перемогу над російськими окупантами, важливо надавати всю необхідну та можливу допомогу.

“Українці виграють цю війну, вони це вже роблять. Ця робота надзвичайно демонструє боротьбу за свободу, незалежність, суверенітет і просто людську гідність щодня. Вони йдуть цим шляхом з великою рішучістю та героїзмом. Але щоб виграти цю війну скоріше наскільки це можливо, важливо допомагати їм настільки, наскільки це можливо”, – наголосив Рау.

Крім того, глава польського МЗС зазначив, що йдеться не лише про військову допомогу для Збройних сил, але також про політичну, економічну та дипломатичну підтримку.

“Це має бути військова, політична, дипломатична та економічна допомога. Ми повинні підтримувати Україну швидко і більше, наскільки ми можемо. Але мене турбують країни Європейського Союзу, які хочуть надати менше допомоги і набагато пізніше. Настав час покласти край такій пасивності”, – сказав голова польського МЗС.

Міністр закордонних справ Польщі також вважає, що Європейський Союз повинен бути готовим надати членство України через “кілька років”.

“Час пасивності в Європі скінчився, і я вважаю це гаслом нашого мислення й дій. Це означає, що ми маємо підтримати всіх членів трансатлантичної спільноти й країни-однодумці. Ми маємо підтримувати України настільки, наскільки можемо, і якнайшвидше”, – наголосив Рау.

До того ж, він зазначив, що Україна “зробила все, щоб отримати звання країни, найбільш відданої європейським цінностям”, оскільки українці “борються за них і сплачують за це найвищу ціну”.

“Питання в тому, чи ЄС готовий до цього виклику? Я маю на увазі членство в Європейському Союзі. Ми зробили багато помилок під час процесу приєднання країн Західних Балкан. Він тривав надто довго, ми з ними не були відверті, і вони й ми платили за це ціну”, – вважає глава МЗС Польщі.

“Настав час винести урок із цього досвіду. Необхідний дуже прозорий та динамічний процес вступу для України. Якщо ми зможемо його влаштувати – і не в наступні десятиліття, а протягом кількох років, – це найбільш важливе, що ми можемо зробити для майбутнього України”, – підсумував він.

Водночас говорили на конференції і про відбудову нашої країни

Президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хоєр під час виступу заявив, що міжнародна спільнота має займатися відбудовою України вже зараз, не чекаючи, коли настане “великий мир”.

“Нам треба бути активними, і це треба робити зараз. Є люди у правлінні банку, зокрема міністри фінансів, які, звичайно, дуже відповідально підходять до коштів банку, і кажуть: коли є ризик, що щось відбудоване нами буде знову зруйновано росіянами, то нам краще цього не робити. На моє переконання, це цілком неправильно”, – заявив Хоєр.

За його словами, ті території України, які є вільними чи були визволені, “нестимуть основний тягар у відбудові” і вони “підтримують зараз функціонування економіки України”. “А тому ці частини ми маємо підтримати просто зараз… З 2007 року ми профінансували багато шпиталів в Україні, які під час війни були зруйновано. Робота цих шпиталів потрібна вже зараз. Ми не можемо чекати, допоки встановиться “великий мир”, – наголосив президент ЄІБ.