Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела тимчасову заборону на вакцину для профілактики гепатиту В. Причина в смерті пацієнта, передає Корупція.Інфо.

Згідно з повідомленням прес-служби, тимчасова заборона на "Еувакс" (серія UFA 16023, вакцина для профілактики гепатиту В, рекомбінантна рідка, суспензія для ін'єкцій, 10 мкг/дозу по 0,5 мл (1 доза) у флаконах № 10 у пачці) введений через повідомлення про летальный випадок після застосування даного препарату.

Популярне: Відпочивати по-іншому: Уряд вирішив перенести дати деяких свят. Що змінилось для українців

У зв'язку з цим Держлікслужба зобов'язала всі суб'єкти госпдіятельності перевірити наявність забороненої серії вакцини і в разі виявлення помістити всі зразки під карантин.

Нагадаємо, в Україні заборонили кілька лікарських препаратів, які необхідні для проведення важливої діагностичної процедури. З 2019 року Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками забороняє реалізацію та застосування чотирьох розчинів для ін’єкцій, які використовують для проведення магнітно-резонансної томографії. Про це йдеться в реєстрі документів щодо якості лікарських засобів.

«Держлікслужба наказом МОЗ України від 20.03.2018 року № 509 «Про заборону застосування та обмеження застосування лікарських засобів — гадолинийсодержащих контрастних засобів на території України» (щодо заборони застосування на території України лікарських засобів, є неспецифічними лінійними гадолинийсодержащими контрастними засобами, шляхом припинення дії реєстраційних посвідчень) забороняє реалізацію та застосування чотирьох розчинів лікарських засобів», — йдеться в повідомленні.