Методи роботи спецслужб Росії ні для кого не є секретом, – акцентувало українське командування

Відео допитів трьох захоплених українських моряків оприлюднила російська ФСБ. На ньому військовослужбовці свідчать, що начебто порушили територіальні води РФ, коли перетинали Керченську протоку, а також нібито свідомо ігнорували попередження російських моряків.

Водночас, на відео чітко видно, що моряки читають заздалегідь підготовлений текст. У Військово-Морських силах України вже підтвердили, що на відео дійсно моряки ЗСУ. Також повідомили, що з розумінням ставляться до так званих "свідчень" українських військових. Адже свої "показання" бійці давали під тиском російських спецслужб.

"Вже є певні докази про надання неправдивої інформації нашими матросами. Я цих матросів з Нікополя знаю, вони завжди були чесними професіоналами своєї справи. І те, що вони зараз говорять, це неправда", – запевнив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко

Українське військове командування вкотре наголосило, що екіпажі вітчизняних кораблів діяли законно та згідно чинних договорів. Наразі Україна вживає усіх можливих зусиль для визволення своїх військовослужбовців з полону.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У ВМС наголосили, що Росії не вдасться звинуватити командирів українських катерів у провокуванні російських кораблів. Адже оприлюднені аудіо-записи підтверджують, що командир "Бердянська" чітко роз'яснював свої наміри згідно норм міжнародного морського права.

У ФСБ РФ також заявили, що на захоплених українських кораблях були двоє співробітників СБУ та саме вони мали здійснити провокації.

Чільник Служби безпеки підтвердив, що працівники відомства дійсно перебували на борту захоплених Росією кораблів. За інформацією, яку оприлюднила прес-служба вітчизняної спецслужби, йдеться про співробітників контррозвідки.

Вони виконували службові завдання. В СБУ наголосили – це передбачено українським законодавством, а співробітники відомства від початку російської агресії боронять Україну на передовій пліч-о-пліч з побратимами із Об'єднаних Сил.