На Чернівецькій митниці співробітники Державної фіскальної служби офіційно оформили за новими пільговими правилам перший автомобіль на єврономерах – Renault Laguna 2004 року.

Як повідомляється на сторінці ДФС в Facebook, розмитнення авто з німецької реєстрацією обійшлося його власнику в 49,3 тис. грн.

"Таким чином мито (10%) склало 4,6 тис грн, акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) — 28,765 тис грн і ПДВ (20%) — 15,957 тис грн", — пояснили в ГФС.

Як зазначено, до 25 листопада, коли набув чинності закон про нові правила ввезення транспорту, імпорт цього автомобіля був неможливий через заборону на митне оформлення автомобілів старше 8 років. У ДФС також нагадали, що протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності закону діє 50% знижка на офіційне оформлення авто.

"Таким чином через три місяці митне оформлення даної Renault Laguna коштувало б резиденту 83,8 тис грн. Таким чином економія склала 34,5 тис грн", – сказано в повідомленні.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У випадку, якщо авто на єврономерах вже знаходиться на території України незаконно, то його власник перед самою реєстрацією повинен сплатити штраф – 8500 грн (500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При ввезенні транспортних засобів, що були у вжитку, підтвердження відповідності екологічним нормам ЄВРО 5 не потрібно.