На тлі пандемії світ знову згадав пророцтво легендарної Ванги. Про заразу, яка накриє планету. У рік п’яти двійок. Розмову з Вангелією Гуштеровою згадав її друг – болгарський екстрасенс Тодор Тодоров.

Мовляв, в 1995 році Ванга під час розмови з ним сказала проблема прийде від жовтої. Тодоров вважає, що це був натяк на Китай. Вірус швидко пошириться по світу. Але ліки від цієї нової хвороби знайдуть того ж року.

Ванги передбачення збувалися з неймовірною точністю. Вона передбачала перебудову в СРСР, трагедії 11 вересня в США, коли терористи направили літаки на вежі-близнюки.

“Вона говорила, що бачить мертвих. Дуже часто, коли приходили, вона говорила, давайте посунься. Тут буде місце для вашого сина, брата. А ще говорила про голосі, який йде зсередини, – згадує працівниця історичного музею М. Петрич в Болгарії.

Зародився цей голос, коли їй було всього 12 років.

Звичайна прогулянка маленької дівчинки Вангелії закінчилася трагедією. Піщана буря підняла її над землею і закрутила. В очі потрапило так багато піску, що з часом Вангелія повністю втратила зір, – розповідає Лариса Задорожна, кореспондент.

З тих пір, як говорили, у Ванги відкрився внутрішній зір. До неї зверталися не тільки звичайні люди, але і багаті і знамениті. Дружина Джона Кеннеді, Іван Гаврилюк.

У чому ж секрет дару Ванги? Розгадати його намагалися і за життя провидиці, і після її смерті.

Нешка Робева головний тренер болгарської збірної з художньої гімнастики. Вони з Вангою були подругами. Нешка каже, провидиця ніколи не говорила прямо. Тільки з часом ти розумієш, що вона мала на увазі.

Офіційно комуністична влада Болгарії здатності Ванги не визнавала.

Але, не визнаючи Вангу, влада не упустила шанс заробити на ній. Іноземці за візит платили 50 доларів. Місцеві вдвічі менше.

І навіть більше, Вангелію Гуштерову зробили старшим науковим співробітником в одному з інститутів.

Вона передбачила, що Китай стане світовим лідером. І сказала дивну фразу про нафту. Люди перестануть видобувати нафту, а земля отримає відпочинок. А потім сама і відповіла, коли закінчаться ці важкі часи.

Ванга померла в той же час, який сама собі і передбачила. У клініці, де лікувалася партійна верхівка Болгарії. Містична історія. Пророчиця починає задихатися, лікарі намагаються поставити дихальну трубку. Але раптом вимикається світло. Запасний генератор запрацює тільки через кілька хвилин. Саме в ці хвилини і вмирає Вангелія Гуштерова.