Ставлениця і «смотрящая» від Петра Порошенка Катерина Рожкова, яка лобіювала бізнес російських банків, програла чергову справу в суді
Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України та скасував рішення Окружного адмінсуду Києва про визнання протиправною догану першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій.
Про це пише «Економічна правда» з посиланням на видання finbalance, яке опублікувало рішення суду.
Шостий апеляційний адмінсуд закрив провадження у цій справі, уточнює видання.
Рада НБУ в жовтні минулого року висловила недовіру і винесла догану Катерині Рожковій за нанесення шкоди іміджу Нацбанку і порушення стратегії комунікації, зокрема, політики “єдиного голосу”.
Українські політики, економісти та експерти неодноразово вказували, що Катерина Рожкова і екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва є ставлениками і «смотрящими» екс-президента Петра Порошенка. Зокрема, народний депутат Олександр Дубинський ще в 2018 році писав про те, як Петро Порошенко не давав пред’явити підозру Катерині Рожковій по ряду кримінальних справ.
Експерт Дмитро Марунич також звертає увагу, що Петро Порошенко періодично підключає свої медіаактиви і депутатів для підтримки Катерини Рожкової. Саме вона свого часу допомагала отримувати рефінанси «любим друзям» Порошенка, таким, наприклад, як Олег Бахматюк, які у відповідь гаряче підтримували БПП. Саме Рожкова забезпечувала прикриття схем Порошенка через НБУ після звільнення Гонтаревої, в т.ч. організовувала кредитування бізнесів Порошенка через державні, а також приватні банки країни.
Депутати та експерти також не раз заявляли про те, що Катерина Рожкова з Валерією Гонтаревою лобіювали російський бізнес в Україні у фінансовій сфері.
Ще кілька років тому в ЗМІ були опубліковані аудіозаписи про те, як Катерина Рожкова, лобіює інтереси російського «БМ банку» через РНБО, а також російського «ВТБ-банку», а також відвідувала Російську Федерацію в кінці 2015 року.
Проти Катерини Рожкової порушено кілька кримінальних справ, однак вона досі залишається на роботі в НБУ.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.