путін

Рішення про вбивство колишнього працівника російських спецслужб Олександра Литвиненка "ймовірно" прийняв особисто президент Російської Федерації Володимир Путін. Про це 21 січня заявив суддя Роберт Оуен, оголошуючи результати дізнання у Високому суді Лондона, столиці Великої Британії, передає Корупція.Інфо.

До справи причетний також Микола Патрушев, колишній директор Федеральної служби безпеки. З 2008-го він є секретарем Ради нацбезпеки й оборони.

Колишній підполковник держ­безпеки РФ Олександр Литвиненко разом із сім'єю виїхав у Великобританію 2000 року. Там видав книжки "ФСБ підриває Росію" і "Луб'янське злочинне угруповання". Звинуватив спецслужби РФ в організації вибухів житлових будинків 1999-го. А Путіна — у співробіт­ництві з організованою злочин­ністю — так званим ­тамбовським угрупованням.

Литвиненко помер 23 листопада 2006-го в лікарні Лондона від променевої хвороби. Її викликало отруєння радіоактивною речовиною — полонієм-210. За три тижні до цього він зустрічався з колишніми колегами з Росії — Андрієм Луговим (зараз він депутат Державної думи. — "ГПУ") і Дмитром Ковтуном (нині бізнесмен. — "ГПУ").