іскра

Господарський суд Києва задовольнив позов прокуратури Львівської області про визнання нечинною документацію щодо приватизації частини газопроводу високого тиску ГРС «Винники» – ВО «Іскра». Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради, передає Корупція.Інфо

Ідеться про позов, який на початку 2015 року прокуратура Львівської області пред’явила до Фонду державного майна України про визнання нечинною документацію щодо приватизації частини газопроводу.

«Підставою для цього стали результати моніторингу судових рішень, постановлених судами апеляційної інстанції, які стосуються майнових спорів по Львівській області. Зокрема, тоді було з’ясовано, що під час приватизації майна державного підприємства «Львівський електроламповий завод ВО «Іскра» в його статутний фонд було незаконно включено 9 км трубопроводу газотранспортної системи України», – ідеться у повідомленні.У зв’язку з цим, прокуратурою Львівської області заявлено позов про визнання незаконною приватизацію цього об’єкта та закріплення права власності на нього за державою.

Відтак, рішенням Господарського суду м. Києва вказаний позов прокуратури задоволено повністю. Газопровід ГРС «Винники» – ВО «Іскра» збудовано в 1979 році державним, на той час, підприємством Львівський електроламповий завод ВО «Іскра» за кошти державного бюджету.

Згідно з чинним законодавством України, не допускається приватизація трубопровідного транспорту та об’єктів інженерної інфраструктури міст – мережі, споруди, обладнання, які пов’язані з виробництвом і постачанням споживачам води, газу, тепла, відведенням і очищенням сті­чних вод.