Наразі ситуація в РФ не надто весела. Тому, саме через це Росія виводить миротворців із Нагірного Карабаху.
Про це заявив директор Українського інституту майбутнього, екс-радник глави МВС Віктор Андрусів у своєму телеграм-каналі.
«Знакова подія мала місце минулого тижня — виведення російського миротворчого контингенту з Нагірного Карабаху. Я очікував, що роспропаганда якось пояснить цей крок, щоб раптом ніхто не подумав, що солдати в Україні закінчуються. Ні. Насправді контингент там був невеликий. Під 2 тис. особового складу, 90 БТР, під 400 одиниць різної автомобільної техніки. Цифра не така значна, щоб жертвувати інтересами на Кавказі заради «СВО». Тому причиною цієї жертви може бути тільки одне: не все так райдужно на РФ. Очевидно, що ключове завдання окупантів — підтримання темпів наступу, але втрати вже давно перевищують поповнення. Ще більше проблем у них із бронемашинами. Зараз нам важко зрозуміти, що відбувається з російськими резервами і поповненнями. Тому виведення такого малого контингенту — хороший знак, що не все там відбувається добре», — написав він.
Зауважимо, що саме цього тижня Росія почала виводити своїх «миротворців» з Карабаху, який тепер повністю контролюється Азербайджаном. Цей факт підтвердив спікер президента РФ Дмитро Пєсков.
Як зазначає військовий аналітик німецького видання Bild Юліан Рьопке, є «деякі побоювання», що цей контингент можуть направити на фронт в Україну.
Оглядач зауважив, що на озброєнні російських «миротворців» стояли десятки нових БТР-82А, які будуть в нагоді саме на фронті, де у росіян спостерігається гострий дефіцит бронетехніки.
До того ж, загальна оцінка кількості «миротворчого контингенту» російських військ становить не більше 2000. За оцінкою експертів Defense Express, максимальний обсяг цього контингенту становив 1960 військових, 90 БТРів і 380 автомобілів та іншого спеціального технічного оснащення.
Якість дислокованих у Карабасі сил теж сумнівна. Відомо, що основу цих підрозділів становили залишки 15-ї окремої мотострілецької бригади, яка у 2022 році вела активні бойові дії під Броварами Київської області. Їхнім найбільшим «досягненням» стало створення катівень і вбивство мирного населення, проте як ефективну бойову одиницю ці підрозділи РФ так себе і не показали.
Загалом, на думку експертів, навіть якщо в Карабасі дислокувалася максимальна чисельність «контингенту», то це для великого театру російсько-української війни 2-тисячний підрозділ не зможе зіграти жодної визначної ролі. Навіть концентрація всієї бригади на одній ділянці фронту із застосуванням сучасних способів ведення війни не дасть жодній зі сторін.
В свою чергу, військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко зауважив, що для російського миротворчого контингенту перебування в Карабасі було відпусткою, а тепер їх із гранично високою ймовірністю закинуть у саме пекло.
«Підрозділи російського миротворчого контингенту були сформовані з кадрових військових, що значно відрізняє їх від складу більшості формувань російських окупаційних військ, які формуються зараз із кого завгодно, але є нюанс. У кадровиків немає того досвіду бойових дій, який є в кого завгодно. Загалом, для двох тисяч щасливчиків із російського миротворчого контингенту перебування в Карабасі було відпусткою, а тепер їх із гранично високою ймовірністю закинуть у саме пекло. Звісно, 2 тисячі людей не зіграють особливої погоди щодо зони бойових дій, але в тій зоні, де вони з’являться, певний тиск все ж таки підвищиться. З урахуванням того, де оперує 15-та ОМСБр, це може бути або район Авдіївки, або Лиманський напрямок. Хоча, з урахуванням зростання важливості для командування російських окупаційних військ наступу на Часів Яр, не виключена поява цих тіл і в цій локації», — розповів він.