Активіста Сергія Стерненка викликали до СБУ для вручення підозри.

Активіст опублікував повістку, згідно з якою його викликають як свідка 9 червня о 10 годині ранку до Головного слідчого управління СБУ для вручення письмового повідомлення про підозру.

“Слідчому я вже надіслав відповідь, що не можу з‘явитись з об‘єктивних причин: виклик отримано за 2 дні до дати, на яку викликають, а КПК у ст. 135 вказує, що має бути мінімум 3 дні. За такий термін (враховуючи ще, що завтра вихідний) я не встигну підготуватись до вручення підозри та залучити захисників.

Тому якщо їм потрібно, щоб я з‘явився, нехай викликають на іншу дату, щоб я міг належним чином реалізувати своє право на захист”.

“Прошу вас не підтримувати мене. Підтримуйте право на самозахист, бо сьогодні його забирають у всіх нас.

А те, що на фоні цього трешу навіть не шукають замовника замахів на мене, не шукають посередників та виконавців, говорить лише про одне — Зеленський став на бік вбивць, бандитів та тітушок. Замовники вбивств — його союзники. Жертви нападів — його вороги”.

Телеграм канал Політика Страны в свою чергу пише:

Сергій Стерненко, який убив людину в Одесі, заявив, що його викликають на 9 червня в СБУ вручати підозра за статтею 115 – умисне вбивство. Це тяжка стаття. Тобто, слідство не стало йти на якісь поблажки у вигляді перекваліфікації на статтю про перевищення необхідної самооборони.

Стерненко вже сказав, що не може прийти 9 червня, так як «не встигне підготуватися» (хоча він про підготовку підозри заявляв уже давно – тобто для нього це зовсім не несподіванка).

Стерненко дає зрозуміти, що будуть нові акції, закликаючи «підтримати не мене, а право на самозахист».

Подивимося, наскільки у СБУ вистачить рішучості дійсно вручити підозра, а не як минулого разу обмежитися «допитом свідка».

Цю новину іронічно прокоментував депутат Олександр Дубінський.

“Стерненку вручать підозру 9 червня. Він уже ниє, що не встигне підготуватися до допиту. Ну так. Убив-то буквально вчора. Не було часу знайти адвоката. «Мама, викликай ментів»”.