Після того, як ЗСУ звільнили Урожайне Донецької області, лінія фронту поблизу Старомайорського дещо вирівнялася, розповів заступник командира батальйону Арей Уда Сергій Жеребило.

«За Старомайорським і Урожайним далі на південь йде невеличке село Завітне Бажання, яке плавно переходить у Старомлинівку. А Старомлинівка – це основна лінія оборони противника, так звана, «лінія Суровікіна», яка потужно розпіарена росіянами», — підкреслив він в інтерв’ю Главреду.

За його словами, ця лінія добре укріплена, в тому числі, знаменитими «зубами дракона».

«Село Нескучне для російських військ було своєрідною фортецею, там досить складні рельєф і географія. Після звільнення Нескучного стало дещо легше, бо, крім усього іншого, ми взяли й висотки зліва і справа», — уточнив український військовий.

Він зазначив, що тепер перед підрозділами ЗСУ відкривається плацдарм для активних наступальних дій на Старомлинівку.

«Це друга лінія оборони противника, першу ми вже проломили. Постійний тиск з нашого боку змусив росіян підтягнути оперативні резерви. А якщо вони вже залучають десантників, це означає, що в них не все так добре з особовим складом. Ми бачимо, що з позицій постійно тікають штормзетівці, а їх розстрілюють загороджувальні загони», — розповів він.

При цьому заступник комбата ЗСУ зазначив, що під час звільнення Урожайного він був свідками того, як російська морська піхота «ставала на лижі» і «тікала табуном».

«Це просування має величезне значення: ми вгризлися в оборону противника, продавили першу лінію й здобули плацдарм для подальших дій», — додав Жеребило.

Також військовий зазначив, що цей напрямок справді зараз є одним із найгарячіших на фронті, і тут ЗСУ просуваються вперед.

Дещо раніше був звільнений населений пункт Нескучне, який був своєрідним форпостом для росіян і який наш батальйон вдало штурмував, а паралельно зліва і справа просувалася інші підрозділи ЗСУ. Слідом за Нескучним були звільнені населені пункти Сторожове і Макарівка. Після того була певна зупинка, тому що там був клин: трохи зліва за Макарівкою починається Урожайне, яке протягом останніх днів було в усіх новинах, а справа – лісосмуги і пануюча висотка поблизу населеного пункту Рівнопіль.

Після штурму Нескучного ми закріпилися в Макарівці і протягом двох тижнів утримували фронт майже у напівоточенні. Таким чином, ми вивільнили шлях для руху морської піхоти, яка почала штурмові дії з боку Рівнополя.

Згодом наш підрозділ отримав бойове завдання розпочати штурмові дії перед Старомайорським, а в Макарівці нас підмінив інший підрозділ, який став на оборону позицій…» — розповів боєць.

Військовий каже, що бої за Старомайорське тривали близько десяти діб. Разом із 35-ю бригадою морської піхоти його підрозділ звільнив Старомайорське.

«Потім розпочалися дії з лівого флангу. Старомайорське відмежовує річка Мокрі Яли, а за нею – населений пункт Урожайне. Це селище «витягнуте»: починається навпроти Макарівки і тягнеться на іншу сторону річки аж до Старомайорського. Як відомо, Генштаб офіційно підтвердив, що Урожайне повністю звільнене і зачищене. Наш підрозділ не брав безпосередньої участі у звільненні Урожайного – ми тримали оборону у Старомайорському, бо росіяни намагалися відбити його, здійснивши три серйозні спроби контратаки. Але ми відбили ці контратаки ворога і не дали вбити клин противнику, що дозволило нашим військам просуватися на Урожайне. Саме через нас проходили хлопці з морської піхоти – 35-а й 38-а бригади, а також Сили спеціальних операцій. По суті, ми заводили їх в Урожайне, звідки вони й видавили ворога», — каже Сергій.

Військовий стверджує, що зараз, коли Урожайне перебуває під нашим контролем, Старомайорське росіянам складно штурмувати. Втім, певні дії такого характеру вони продовжують, штурмуючи не саме Старомайорське, а з правого флангу від нього – поблизу населеного пункту Приютне. Там вони намагаються протягом останнього тижня доволі активно і масово штурмувати, щоб взяти наших воїнів у напівкільце.

Також боєць зазначив, що якби Урожайне було під контролем росіян, і їм вдалося ще й зайти з правого флангу, взявши ЗСУ у «кошик», нам було б досить складно. Та всі ці спроби росіян наші бійці відбили. Як каже військовий, вони теж намагаються активно атакувати з ділянки між Старомайорським і Приютним, але ЗСУ їх там стримують.