Журналісти з'ясували, що за 25 років незалежності України безліч народних депутатів приватизували службові квартири, які їм слід було звільнити після завершення каденції, передає Корупція.Інфо.

В апараті Верховної Ради не змогли назвати точну кількість депутатів, які привласнили службові квартири. Але, згідно журналістському розслідуванню, більшість депутатів вигідно їх продали або ж заселили туди родичів чи квартирантів, а самі перебралися в маєтку під Києвом.

Зокрема, колишній нардеп від Партії регіонів Тарас Чорновіл приватизував квартиру, яку він отримав у якості депутата.
"Тебе весь час підштовхують, кажуть, що ти ідіот, чому ти не береш? Викликали помічників, дали їм пакет і змусили. Мені сказали: у нас не передбачено грошей на утримання службового житла. Отримав тут однокімнатну квартиру", – заявив політик.

По сусідству отримав квартиру старший брат екс-президента Віктора Ющенка Петро Ющенко. При тому, що у нього ще мінімум дві квартири біля Хрещатика і будинок в селі Нові Безрадичі.

Безкоштовне житло від держави отримали навіть мільйонери. Нардеп Лев Миримський, якого називали найбагатшою людиною в Криму, за чотири скликання отримав дві квартири в спальному районі Києва, які здає в оренду. Отримав квартиру й інший заможний екс-депутат Микола Рудьковський. Квартира також пустує. Він живе в елітному котеджному містечку "Золоті ворота", причому охорона спробувала заборонити журналістам знімати маєток.

Колишній лідер Компарії України Петро Симоненко також отримав трикімнатну квартиру в елітному мікрорайоні на Печерську. Але живе в елітному маєтку під Києвом.
"Очевидно, продав (квартиру). Він не зробив ремонт. Потім стало зрозуміло, чому, тому що він планував іншу сім'ю", – підтвердила нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель, яка і сама отримала квартиру в цьому ж будинку.

Привілеїв приватизувати безкоштовне житло депутати позбулися чотири роки тому. Але, згідно з розслідуванням, дев'ять депутатів досі не хочуть звільняти отримані для тимчасового проживання квартири і судяться з державою. Їх прізвища зокрема – Колоцей, Самойленко, Черноморов, Ковальова, Маньковський.
"Ці люди розуміють, що їх рано чи пізно виселять, але добре жити в Києві на шару. А за ці квартири навіть квартплату, комунальні – все оплачує держава", – заявив журналістам Олег Купрієнко, заступник голови комітету ВР з питань регламенту і організації роботи парламенту.

Також журналісти дізналися, що в парламенті з'явилися плани побудувати ще один будинок для нардепів на 450 квартир, прямо біля будівлі Ради. Туди хочуть заселяти народних обранців лише на період скликання.