Трагедія сталася у Рівному ще навесні. У квітні в дитячій обласній лікарні, у відділенні онкогематології помер 12-річний Ілля Омельчук. Хлопчик лікувався тут два місяці і, за словами батьків, пішов на покращення, однак раптово йому стало погано, «впав» тиск і за кілька годин дитина померла, передає Корупція.Інфо.

Мати хлопчика переконана, що все через крапельницю хіміотерапії, яку йому ввели того трагічного дня. А лікуючий лікар нібито навіть слухати не хотіла про скарги дитини на погане самопочуття і пішла додому. Жінка вже півроку оббиває пороги правоохоронних органів, вимагаючи звільнення лікаря, однак розслідування затягується.

–    Я не хочу «крові», моєї дитини вже не повернеш, але я хочу, щоб ця лікар надалі не лікувала дітей, нехай продає косметику на базарі, але не калічить і не вбиває інших, – витираючи сльози, говорить мати хлопчика Антоніна Омельчук.

Популярне: Важливо! В Раді повідомили чи буде 25 грудня вихідним днем

Жінка розповідає, що все почалося раптово. Одного лютневого дня її завжди активний син, який до того ж займався танцями, прийшов зі школи і почав скаржитися на неймовірну втому. Спочатку батьки подумали, що дитина перевтомилася через надмірне навантаження (бо ще займався і з репетиторами). Однак наступного дня йому краще не стало, тому пішли до лікарів. Детальне обстеження та результати аналізів підтвердили страшний діагноз – лейкоз.

–    Ми про це дізналися саме у день 30-річчя мого чоловіка, – каже Антоніна. – Звичайно, вже було не до святкування, і не до радощів…

Далі почалося тривале та важке лікування – хіміотерапія, уколи, крапельниці, гіркі таблетки та безкінечні аналізи. Ілля лежав у відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Лікуючим лікарем його була заввідділенням – Любов Краков’як, досвідчений медик із хорошою репутацією.

–    На її рахунку багато врятованих дитячих життів, вона строга, впевнена у собі, це мені в ній дуже подобалося, – продовжує Антоніна. – Саме її наполегливість додавала мені сил та терпіння, не піддаватися емоціям, а тверезо дивитися на речі. За якийсь час Іллі стало краще, результати аналізів показали прогресивну динаміку, дитина почала одужувати. Якби не та остання крапельниця…

Того дня, за словами Антоніни Омельчук, Іллі ввели новий препарат, після чого йому раптово стало погано – з’явилася слабість, галюцинації, розлади слуху (замість слів чув невідомі звуки). До того ж він почувався неймовірно слабким, не міг підвестися з ліжка. А коли медсестра виміряла тиск, результат шокував її саму – 60 на 30. Натомість лікуючий лікар, Любов Краков’як почала заспокоювати – мовляв, і тиск у нормі (її тонометр показав 100 на 80), і почувається дитина добре, просто симулює, бо вимагає до себе уваги.

Далі, говорить мама хлопчика, Іллі ставало все гірше, він навіть втрачав свідомість, а лікуючий лікар не звернула на це жодної уваги і пішла додому. Ввечері того ж дня Іллю перевели до реанімації, де він через кілька годин помер. Хлопчик до останнього був у свідомості, намагався заспокоїти маму, що все буде добре.

–    Він говорив: «Мамо, ляж біля мене і міцно обійми мене, мені страшно… Мамо, мені так болить, але я терплю, дуже терплю», він до крові покусав губи, але казав, що все буде добре, він потерпить і одужає, аби я лише не плакала, – крізь сльози згадує Антоніна.

Батьки хлопчика відмовилися, аби розтин тіла їхньої дитини проводили в дитячій обласній лікарні – недовіряють. Вони зробили це у міському морзі. Експертиза показала, що дитина померла внаслідок набряку головного мозку. Проте, що його спровокувало, невідомо досі.

–    У слідчому відділі Рівненського ГУНП триває досудове розслідування в кримінальному провадженні, яке розпочато ще 8 квітня за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками Рівненської обласної дитячої лікарні, що спричинило смерть дитини, – каже мати хлопчика. – За словами слідчого, ведуться усі необхідні дії для об’єктивного і всебічного розслідування. Паралельно у травні ми подали скарги до відповідних органів влади, зокрема у МОЗ України, з проханням максимально повно забезпечити прозорий розгляд справи та вжити заходів. Відтоді почалася переписка з чиновниками різного рівня…

Анастасія Омельчук вимагає провести клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та обслуговування дитини лікарями Рівненської обласної дитячої лікарні. Однак представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина відповіла, що це неможливо, бо нібито в області немає дитячого гематолога відповідної кваліфікації. Жінка вважає, що лікарі просто затягують розслідування справи.

В управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА запевнили, що все йде за планом і ситуацію цю тримають на контролі.

–    Ми дійсно довго чекали на рецензію історії хвороби хлопчика, яку мав дати республіканський фахівець, а він знаходиться у київському ОХМАТДИТі, – говорить заступник начальника управління Ігор Добровольський. – І ось буквально недавно надійшла відповідь експертної комісії, у якій йдеться, що немає жодних зауважень щодо своєчасності встановлення діагнозу, обстеження та процесу лікування. Тобто вини лікаря у смерті дитини немає. Тепер ми цей документ передамо у поліцію і вже правоохоронці вирішуватимуть, що робити далі.

А от сама Любов Краков’як, завідувач відділенням дитячої онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні, яку батьки Іллі звинувачують у смерті їхньої дитини, відмовляється від коментарів.

–    Якщо батьки мають претензії, нехай звертаються у відповідні органи, – сказала лише Любов Іванівна у коментарі.

Тим часом батьки хлопчика категорично не погоджуються із висновками експертної комісії про невинуватість лікаря і збирається боротися далі. Антоніна Омельчук повідомила, що зараз їхній адвокат готує позов до суду.