Гривня протягом останніх декількох місяців поступово зміцнювалася, і долар коштував 24-25 гривень, але це може призвести до сумних наслідків

Економічні експерти стверджують, що зміцнення української національної валюти було штучним і може закінчитися погано. Причин для укріплень гривні в подальшому вони не бачать.

Так, економічний і політичний експерт Тарас Загородній заявляє, що скусственно занижена вартість гривні вже призвела до недовыполнениям по бюджету, митниці і акцизами, які у нас розраховувалися в доларах. Недоотримує прибуток і Національний банк – в НБУ вже заявили про 12,3 мільярда гривень недостачі. Також потерпають і українські експортери: ціна на експортовану продукцію занижена на 15% від їх очікувань.

У євро і долара в 2020 році, на відміну від української гривні, справи непогані. Євро повинен бути стабільний, так як в Євросоюзі зберігається позитивний платіжний і торговельний баланси. У США все не так добре, як в ЄС, тому що в них великий торговий дефіцит. Але американці можуть собі це дозволити, для них не становить проблеми фінансувати свої величезні борги.

Економіст і політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін також вважає, що прогноз для гривні на 2020 рік невтішним зважаючи ножества внутрішніх і зовнішніх факторів.

Експерт заявляє, що якщо не вживати заходів щодо усунення хоча б внутрішніх чинників, то гривня наступного року може впасти до 50 гривень за долар.

Голова Комітету економістів України, кандидат економічних наук Андрій Новак також наголошує, що зміцнення гривні у другій половині 2019 року відбувалося не завдяки позитивним процесам в економіці, а в результаті валютних спекуляцій.

Спочатку в бюджеті на 2020 рік курс гривні закладався на рівні 28,2 гривень за долар, але до розгляду держбюджету-2020 у другому читанні цей показник був переглянутий. В результаті, бюджет був прийнятий з курсом 27,5 гривень за долар. Одна цифра, що інша щодо нинішнього ринкового курсу означає девальвацію гривні, як мінімум, на 15%.

Виходить, уряд і Нацбанк не просто прогнозують, а планують таку девальвацію гривні. І саме це дозволить валютним спекулянтам збагатитися на нас, впевнений експерт.