Стало відомо про скандальну заяву Штефана Койтера, депутата від радикальної партії «Альтернатива для Німеччини». Він вступив у протиріччя, коли намагався порівняти колишню канцлерку Німеччини Ангелу Меркель із загальновідомим диктатором Адольфом Гітлером.

DPA, відоме новинарне агентство, розповіло про цей інцидент. Під час обговорення питань у парламенті, Койтер, намагаючись висловити своє незадоволення роботою Меркель, вказав на неї як на особу, яка принесла Німеччині стільки ж бід, як і «богемний капрал». Цей термін було використано для образи Гітлера у 1930-х роках Паулем фон Гінденбургом, тодішнім президентом Німеччини.

Катрін Герінг-Екардт, віцекпрезидентка Бундестагу, яка в той час головувала на засіданні, виступила проти такого порівняння. Вона наголосила на важливості дотримання особистої поваги під час обговорень та засудила будь-які спроби легковажно порівнювати сучасних політиків із нацистським режимом.

Юрген Тріттін, депутат від Партії зелених, також відреагував на заяву Койтера, кажучи, що порівняння Меркель з Гітлером є спробою релятивізувати націонал-соціалізм, і це абсолютно недопустимо.

Такі скандальні моменти не є рідкістю для європейської політики. Однак, те, що у скандал потрапила саме Меркель не викликає здивування. Зрештою, чого лише вартували її висловлювання щодо російсько-української війни та відверто прокремлівські наративи, які пані Меркель активно просувала із початком повномасштабного вторгнення. Тепер критика полетіла і в її сторону, хоч і з іншого питання.