Миколаївської місцевою прокуратурою № 1 спільно з відділом протидії кіберзлочинності в Миколаївській області встановлено, що адміністрування сайту, на якому торгують наркотиками, здійснюється на території Російської Федерації, а сам сайт зареєстрований в глобальній мережі Інтернет провайдером в Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє Інтернет-видання «Факти», передає Корупція Інфо.

Щоб припинити злочинний бізнес по розповсюдженню наркотичних і психотропних засобів з допомогою мережі Інтернет, прокуратура ініціювала перед судом питання про закриття доступу користувачів до веб-ресурсу шляхом його блокування.

За результатами розгляду клопотання прокуратури Центральний районний суд Миколаєва зобов'язав Інтернет-провайдерів, які здійснюють діяльність на території України, закрити доступ до зазначеного сайту.

Ухвала суду направлено в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, і найближчим часом веб-ресурс буде заблоковано для українських користувачів мережі Інтернет.

 — Це судове рішення — безпрецедентна для України, — повідомив «ФАКТАМ» начальник відділу поліції з протидії кіберзлочинності в Миколаївській області В'ячеслав Кулиуш. — Раніше були випадки, коли заборона стосувалася якогось одного провайдера, але так, щоб усіх — це вперше. Тепер необхідно відрегулювати механізм виконання судового рішення всіма провайдерами країни. На перший погляд це справа вельми витратна для кожного з них. Однак нами розроблено механізм, як це зробити не настільки збитковим. Подробиць поки повідомляти не буду, але незабаром інформація про це повинна з'явитися на сайті Національної комісії з регулювання у сфері зв'язку та інформації. Крім того, готується міжнародне доручення хостинг-провайдеру в США, щоб заблокувати сайт там спочатку.
Як раніше повідомляли «ФАКТИ», на згаданому сайті поки не встановлені люди приймають замовлення на продаж наркотиків, а після оплати виставленого рахунку повідомляють про місце закладки «товару».

Адреса сайту, написаний балончиком, можна побачити на стінах, парканах, зупинках транспорту практично в будь-якому місті України і не тільки.

Проблема набула масштабу національного лиха.

У світі є приклади успішної боротьби з наркоторгівлею в Інтернеті.

Ми вже писали про розкриття ФБР США найпотужнішої мережі торгівлі забороненими видами товарів. 29 травня 2015 року суд засудив творця цієї мережі Ульбріхта до довічного ув'язнення.

А в Україні, крім Інтернету, наркоторговці вживають більш нахабні спроби ведення злочинного бізнесу.

Цього літа в Миколаєві заїжджі наркоторговці намагалися освоїти ринок наркотиків, роздаючи листівки з номерами мобільних телефонів, за якими можна було замовити наркотики. Тоді за допомогою місцевих байкерів СБУ затримала трьох осіб і вилучила наркотики. Однак з'ясувалося, що це було зроблено без санкції суду, і всіх трьох відпустили.

Після масових протестів миколаївських активістів, поліція заарештувала одного з членів злочинної групи — неповнолітнього, який нині перебуває під вартою. Як повідомили «ФАКТАМ» начальник відділу по зв'язках з громадськістю Ольга Передеренко, в цій справі очікуються остаточні результати експертиз і до кінця жовтня воно вже може бути передано в суд.

Що стосується двох інших співучасників злочину, то за наявною інформацією, вони зникли за кордоном.