Новий 2019 рік готує для українців чимало змін у соціальній сфері, які стосуються пенсій, зарплат, виплат по догляду за дитиною та ряду інших важливих метаморфоз.

Відповідні зміни зафіксовані у Законі про Державний бюджет на 2019 рік.

Медицина

Протягом року сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична карта пацієнта, рецепти на "Доступні ліки", напрямок до вузьких спеціалістів, лікарняні листию

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Очкується також введення програми "Безкоштовна діагностика". Вона передбачає, що у напрямку сімейного лікаря пацієнт зможе отримати безкоштовні аналізи і дослідження. 

Тарифи

З Нового року вступають в силу нові тарифи на опалення. В середньому тепло подорожчає на 18 відсотків, але в деяких містах, наприклад в Києві, – на 22,3 відсотка.

З 1 січня всім українцям доведеться оплачувати електроенергію по-новому, так як почнеться перший етап реформи ринку електроенергії. 

Фахівці стверджують, що після повноцінного запуску нової моделі ринку електроенергії неминуче станеться збільшення тарифів для населення.

ПенсіїЗ 2019 року пенсії повинні щорічно підвищуватися не менш ніж на 50 відсотків зростання середньої зарплати по країні і не менше ніж на 50 відсотків індексу інфляції за рік. 

Таким чином, збільшення пенсій в березні може скласти 5-7 відсотків. Але точні параметри збільшення буде розраховувати Кабінет міністрів. Хоча, як розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, індексація може бути і вище. За його словами, пенсії в березні 2019 року можуть вирости в середньому на 12-17 відсотків.

Під індексацію в 2019 році потрапить близько 10 мільйонів пенсіонерів.

Субсидії

У 2019 вони збільшилися до 55 мільярдів гривень.

Крім того, в 2019 році в країні очікується монетизація субсидій. З 55 мільярдів гривень, спрямованих на субсидії, 20 мільярдів уряд має намір виплатити субсідіантам "живими грошима". 

Допомога дітям

Виросте мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим особам, яке в нашій країні отримує близько 245 тисяч чоловік. Якщо декретну відпустку встановлений в стандартній тривалості 126 календарних днів, то виплата в грудні 2018 року зросте з 1 тисячі 933 до 2 тисяч 17 гривень. А до грудня 2019 року її розмір збільшиться до 2 тисяч 207 гривень 10 копійок. 

Зарплати

В Україні з 1 січня збільшується мінімальна зарплата – з нинішніх 3 тисяч 723 гривень до 4 тисяч 173 гривень.‡агрузка...