Новий 2019 рік готує для українців чимало змін у соціальній сфері, які стосуються пенсій, зарплат, виплат по догляду за дитиною та ряду інших важливих метаморфоз.

Відповідні зміни зафіксовані у Законі про Державний бюджет на 2019 рік.

Медицина

Протягом року сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична карта пацієнта, рецепти на "Доступні ліки", напрямок до вузьких спеціалістів, лікарняні листию

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Очкується також введення програми "Безкоштовна діагностика". Вона передбачає, що у напрямку сімейного лікаря пацієнт зможе отримати безкоштовні аналізи і дослідження. 

Тарифи

З Нового року вступають в силу нові тарифи на опалення. В середньому тепло подорожчає на 18 відсотків, але в деяких містах, наприклад в Києві, – на 22,3 відсотка.

З 1 січня всім українцям доведеться оплачувати електроенергію по-новому, так як почнеться перший етап реформи ринку електроенергії. 

Фахівці стверджують, що після повноцінного запуску нової моделі ринку електроенергії неминуче станеться збільшення тарифів для населення.

Пенсії

З 2019 року пенсії повинні щорічно підвищуватися не менш ніж на 50 відсотків зростання середньої зарплати по країні і не менше ніж на 50 відсотків індексу інфляції за рік. 

Таким чином, збільшення пенсій в березні може скласти 5-7 відсотків. Але точні параметри збільшення буде розраховувати Кабінет міністрів. Хоча, як розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, індексація може бути і вище. За його словами, пенсії в березні 2019 року можуть вирости в середньому на 12-17 відсотків.

Під індексацію в 2019 році потрапить близько 10 мільйонів пенсіонерів.

Субсидії

У 2019 вони збільшилися до 55 мільярдів гривень.

Крім того, в 2019 році в країні очікується монетизація субсидій. З 55 мільярдів гривень, спрямованих на субсидії, 20 мільярдів уряд має намір виплатити субсідіантам "живими грошима". 

Допомога дітям

Виросте мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим особам, яке в нашій країні отримує близько 245 тисяч чоловік. Якщо декретну відпустку встановлений в стандартній тривалості 126 календарних днів, то виплата в грудні 2018 року зросте з 1 тисячі 933 до 2 тисяч 17 гривень. А до грудня 2019 року її розмір збільшиться до 2 тисяч 207 гривень 10 копійок. 

Зарплати

В Україні з 1 січня збільшується мінімальна зарплата – з нинішніх 3 тисяч 723 гривень до 4 тисяч 173 гривень.