ЗСУ можуть взяти Бахмут в оперативне оточення. Для цього є багато підстав, але це дуже складне завдання.
Таку думку одному з українських ЗМІ озвучив військовий експерт Петро Черник. Він пояснив, що означає оперативне оточення Бахмута.
“Оперативне оточення – це коли дороги контролюються вогнем ближньої артилерії, насамперед – мінометами. Тобто коли будь-яку точку будь-якої дороги можна простріляти, але там нема наших військовослужбовців, які його блокують. До оперативного оточення ми рухаємось”, – сказав військовий експерт.
Черник зазначив, що кожного місяця окупанти можуть заміщати до 20 тисяч особового складу. Багато росіян готові помирати за Владіміра Путіна. За місяць ЗСУ знищують до 21 тисячі загарбників, потрібно підняти показник до 25 тисяч.
Справжнім психологічним обваленням для росіян може бути, коли ми нарешті здійснимо оперативне оточення Бахмута. І якщо те угрупування буде знищене. Також було б дуже добре, якби кілька тисяч росіян здалося у полон. Це був би велетенський крок вперед. Наразі усе триває грамотно. У суху погоду ми ще побачимо гарні результати,
– вважає він.
В той же час речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов повідомив, що українські воїни ведуть наступальну операцію на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. Мали успіх біля Урожайного та південно-східніше Старомайорського
“Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. У напрямку Урожайного, південніше та південно-східніше Старомайорського мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах”, – йдеться в заяві.
Повідомляється, що наші захисники продовжують наступ південніше міста Бахмут.
Також українські воїни тримають оборону на Куп’янському та Лиманському напрямках. Противник не мав успіху у своїх наступальних діях північно-східніше Дружби, не зміг повернути своє втрачене положення на околицях Кліщіївки.
Російські війська не змогли прорватися до позицій Сил оборони України в районі Новокалинового, Авдіївки, Побєди, Новомихайлівки. Вони зазнали втрат у людях, озброєнні та техніці.
Окрім того, що ЗСУ успішно відбивають атаки противника, вони ще й розвивають управління на полі бою. Так зокрема бійці та командування 3-ої штурмової бригади ЗСУ під час боїв на Бахмутському напрямку тестують у використанні одразу кілька систем управління військами вітчизняної та західної розробки.
Про це заступник командира 3-ої штурмової бригади та майор ЗСУ Максим Жорін розповів в інтерв’ю директору інформаційно-консалтингової агенції Defense Express Сергієві Згурцев.
“Якщо ми говоримо все таки про управління боєм, то тут звісно на сьогоднішній день набагато ефективніше користуватись сучасними засобами ведення бою. Є вітчизняні розробки, є західні аналоги, які зараз теж ми намагаємось впроваджувати, тестувати, допомагаємо змінювати”, – сказав Жорін.
Заступник командира 3-ої штурмової бригади наголосив, що “Азов” використовує сучасні системи управління боєм вітчизняної та західної розробки, щоб мати взаємодію одразу за кількома векторами – між командуванням та штурмовими групами; між самими штурмовими групами, що в даний момент знаходяться на полі бою; між підрозділами на полі бою “по горизонталі”, та між підрозділами та командуванням бригади “по вертикалі”.
При цьому використання систем ситуаційної обізнаності дозволяє зберегти управління підрозділами і штурмовими групами навіть в умовах, коли рашисти ведуть інтенсивний обстріл і намагаються ставити перешкоди для зв’язку між підрозділами на полі бою.
Що стосується управління безпосередньо штурмовими групами на полі бою, то тут, як підкреслив майор ЗСУ Жорін, в першу чергу використовуються засоби взаємодії між бійцями, зокрема для візуального орієнтування.
Водночас, командування бригади завжди проводить візуальний супровід усіх штурмових груп, що в конкретний момент виконують завдання на полі бою, і це теж є по-своєму контуром управління та забезпечення ситуаційної обізнаності і для “Азову” загалом, і для “штурмовиків” зокрема.