Починаються лотереї в перші класи, а батьки скуповують прописку, передає Корупція.Інфо
На цьому тижні в багатьох школах країни відбулися жеребкування вільних місць в перший клас. Проводять їх вперше. І без проблем не обійшлося – уже є незадоволені результатами жеребкування, а в деяких школах директора і зовсім заявили, що вільних місць немає і лотереї не буде.
Нагадаємо, згідно з новими нормами, тепер при вступі до першого класу пріоритет за замовчуванням віддається учням, прописаним за адресою, який відноситься до території обслуговування цього навчального закладу. І тільки в тому випадку, якщо залишаться вільні місця, школа може приймати інших. Ці додаткові місця розігруються за жеребом.
Жереб кинутий
Зараз школи готуються до лотереї. На сайтах райвно вже з'явилася інформація про те, коли вони пройдуть. Директора багатьох навчальних закладів заявили, що у них жеребкувань не буде, бо не залишилося вільних місць ще на етапі прийому документів від прописаних в районі дітей. В інших лотереї пройдуть в цю суботу.
"Ми вирішили робити це у вихідний – так зручніше батькам", – розповіла нам директор школи №202 Ірина Пєскова.
За її словами, щоб виключити підтасовування, тягнути жереб будуть батьки, які подали заявки на вільні місця.
"Після того як жереб дістануть, буде зачитуватися прізвище і тут же вноситися до протоколу. Вільних місць у нас 20, а заявок – 38".
У деяких школах жеребкування вже пройшло.
"Були сьогодні на жеребкуванні. Батьки виходили в алфавітному порядку і тягнули жереб. На букві «К» всі місця вже були витягнуті", – розповіла одна з мам, додавши, що в їхній школі на 5 місць претендувало 103 особи.
Крім того, зараз тисячі батьків у багатьох містах скаржаться на несправедливе закріплення будинків за певними школами, але в Міносвіти нам повідомили, що чиновники на місцях розподіляють будинку, враховуючи їх поверховість, населеність і "потужності" знаходяться поруч шкіл.
Ціна запитання
Дефіцит шкільних місць вже породив бум на фіктивну прописку. Багато батьків, бажаючи потрапити в конкретну школу, звертаються до послуг ділків. Ті підтверджують ажіотаж. Ми подзвонили по одному з таких оголошень.
"У мене є списки пенсіонерів з усіх десяти районів Києва, що не проти прописати у себе дитину і одного з батьків. За прописку дитини і матері, наприклад, на півроку, ми беремо 4800. Зараз це середня ціна по Києву, є райони, де ціна може дотягувати і до 10 тисяч за прописку ", – розповіла нам посередник Тетяна.
В іншому такому "агентстві" нам відмовили, мотивуючи це тим, що в їх розпорядженні вже не залишилося квартир, де могли б фіктивно прописати бажаючих. У школах намагаються боротися з такими випадками.
"У нашу школу 10 батьків принесли договори оренди, ми ретельно перевірили факти проживання дітей за вказаними адресами. Якщо говорити про корупцію при прийомі до першого шкіл, то ми зробили відчутний крок, щоб витіснити її з освіти. Тепер МВС і Мін'юст нехай думають над тим , щоб громадяни несли відповідальність за правдивість даних, які вони про себе повідомляють ", – говорить член колегії Міносвіти Сергій Горбачов.
У Мін'юсті і МВС кажуть, що відреагують в рамках своїх повноважень, але поки що звернень до них не було.
За підробку – 5 років в'язниці
Адвокат Іван Ліберман каже, що попит на фіктивні документи загрожує кримінальними справами для всіх, хто фігурує в подібних аферах. "Ці дії підпадають під кримінальну статтю" Підробка документів ", – говорить Ліберман. – По ній загрожує до 5 років в'язниці. І наслідки настануть. Думаю, що будуть відкриті тисячі кримінальних справ за підробку документів і їх використання. Якщо ж людина прописує у себе кого-то чужого навмисно, то повинна пам'ятати, що може бути позбавлена субсидії. Крім того, збільшиться плата за комуналку".