Головні новини України
Подобається

“Мій брат Ілля теж потрапив до лікарні – його нудило і…”: Лікарі відмовляються показувати результати аналізів дітей

10/05/2018     Автор: Яна Романська
“Мій брат Ілля теж потрапив до лікарні – його нудило і…”: Лікарі відмовляються показувати результати аналізів дітей

Уже три дні лікарі не можуть з'ясувати, що отруїло більше 50 дітей, пердає Корупція.Інфо

Близько сотні людей, з них 53 дитини, зі скаргами на утруднене дихання і втрату свідомості догодили на лікарняні ліжка – такий підсумок святкової лінійки 8 травня під дворі школи №8 в Черкасах. Влада досі не можуть з'ясувати причину масового "нездужання", а місто вже наповнили чутки різного ступеня панічності.

Фатальна лінійка
Всього на побудові, приуроченому до Дня пам'яті та примирення, зібралися 424 учня і педколектив школи. Лінійка почалася о 8:35, і спочатку ніщо не віщувало біди.

"Діти прийшли до школи, вишикувалися, деякі, як зазвичай, запізнилися, – розповіла" Сегодня "директор школи Тетяна Саєнко. – Строй в даному випадку був у вигляді літери" П ", на середину плацу ніхто за час лінійки не виходив. Через деякий час після початку лінійки стало погано дітям і педагогам в різних частинах ладу. тобто складно говорити про яку-небудь локальності ".

За словами Саєнка, побачивши, що учням стає погано, вона викликала "швидку". Стало погано і кільком педагогам – у них не змогли дихання. Всього до медиків звернулося майже 100 осіб, а 53 дитини (з них 11 потрапили в реанімацію, але вже переведені в стаціонар) і 4 педагога потрапили на лікарняні ліжка. Директор не виключила, що міг мати місце факт хуліганства та розпилення якоїсь речовини:

"Але в це теж важко повірити, тому як все було на увазі. Чи не була причиною і спека – того ранку було прохолодно".

Спікер черкаських рятувальників Віталій Шульга говорить, що за попередньою офіційною причиною НП сталася через розпилювання невідомої речовини.

"При цьому, відповідно до взятих проб повітря і грунту на шкільному дворі, ніяких відхилень не було виявлено", – заявив нам Шульга.

Рятувальники не виключають, що було розпорошено речовину, яке до їх приїзду повністю зникло, але проби вирішено перевірити ще в столичних лабораторіях. При цьому рятувальники відзначають локальність ПП – за межами шкільного двору проблем зі здоров'ям ні у кого не відзначалося. Зараз подія класифікована як масове отруєння, поліція відкрила кримінальне провадження.

Чутки і таємниці
"Мій брат Ілля теж потрапив до лікарні – його нудило і тиск підскочив до космічних показників, як для дитини, – розповіла нам черкащанка Аліна Моргунова. – Дивно, але лікарі відмовилися показати нашій мамі результати аналізів. Вона хотіла сфотографувати документ і потім проконсультуватися зі знайомими медиками. Замість цього сказали повторно здати аналізи 10 травня. Ми звернулися до юристів, але ті роз'яснили, що якщо отруїлося більше 10 осіб, то медики мають право не розголошувати підсумки. А влада досі нічого не говорять. При всьому цьому деякі з дітей, які, за моєю інформацією, були виписані, знову повернулися в лікарні. Їм знову стало погано. Мені здається, це схоже на отруєння парами ртуті ".

Популярне: "Додали в середньому по…": Хто з українців цього місяця отримає перераховану пенсію

А сотні жителів Черкас в соцмережах вже висувають версії – від розливу цистерни з ртуттю до кислотних дощів. Рятувальники категорично відкидають ці версії і закликають не панікувати. Офіційні результати перевірки можуть оголосити через кілька днів.