Львівський обласний лабораторний центр повідомляє про небезпечне гостре інфекційне захворювання. Недугу викликають бактерії роду цитробактер, симптомами є харчова токсикоінфекція або ентероколіт. Особливо небезпечним захворювання є для дітей і людей похилого віку, передає Корупція.Інфо
Кишкова цитробактерна інфекція – гостре інфекційне захворювання, переважно травного тракту. Джерелом інфекції є хворі і бактеріоносії. Заразитись можна і від домашніх тварин. Інфекція передається переважно харчовим шляхом (молоко, молочні продукти, масло, кондитерські вироби, м`ясо тварин і птиці тощо).
У кишківнику дитини формується кишкова мікрофлора, представниками якої є біфідо- і лактобактерії, кишкова паличка з нормльними властивостями, завдяки яким і підтримується повноцінний склад кишкового середовища і дитина відчуває себе здоровою, а також умовно-патогенні ентеробактерії – синегнійна паличка, стафілококи, клебсієла, цитробактер, протей, ентеробактер, що можуть викликати різноманітні шлунково-кишкові розлади, якщо кількість їх перевищуватиме норму.
Грудні діти хворіють через вживання неякісної їжі в період прикорму і недотримання батьками стандартів гігієни. У дітей раннього віку з ослабленим імунітетом інфекція передається контактно-побутовим шляхом через руки людей, які доглядають за малюками, через інфіковані предмети вжитку (іграшки, соски, білизну тощо). Зустрічаються спалахи захворювання і серед дітей старшого віку. Виражена сезонність – літньо-осіння.
В ослаблених малих дітей захворювання проявляється по типу ентероколіту. Провідним симптомом є гарячка, ознаки отруєння (токсикозу), помірно виражені кишкові розлади. Випорожнення з домішками слизу і дуже рідко – крові.
При харчовому отруєнні цитробактеріями (гастроентерит) захворювання проявляється через кілька годин після вживання інфікованої їжі з появою загального недомагання, головного болю, підвищення температури, часом і до 38,5°, дискомфорту і болю в ділянці шлунку, нудоти і блювання, що періодично посилюються і щезають, рідких випорожнень до 2-5 разів на добу, (у грудних дітей зі слизом, позеленінням через кожні дві години), спостерігається обкладення білим нальотом язика, бурчання у кишечнику.
Небезпека такого дисбактеріозу полягає в короткочасному неспокої дитини. Періоди капризності можуть повторюватися раз на 3-4 доби. Необхідно відразу звернутися до спеціаліста. Діагноз цитробактеріозу підтверджується по факту визначення в аналізі калу дитини мікроорганізму цитробактер. При підтвердженні діагнозу необхідно звернутись по лікування.
Безвідповідальне ставлення до здоров’я дитини загрожує генералізованими формами хвороби, менінгітом і ураженням сечовивідних і жовчогінних шляхів. Цитробактер може викликати спалахи гастроентеритів і токсикоінфекцій, внутрішньолікарняні інфекції, менінгіти, абсцеси мозку, урологічні захворювання, гнійні інфекції і сепсис у дітей та людей похилого віку.