Євросоюз заявив, що засуджує рішення Росії провести перепис населення в окупованому Криму. Також вони виступили проти початку призовної кампанії.
Відповідну позицію озвучив речник Євросоюзу Пітера Стано. Вона з’явилась на сайті відомства 15 жовтня.
Євросоюз засуджує рішення Росії провести перепис населення на незаконно окупованій українській території Криму та місті Севастополь з 15 жовтня по 14 листопада та початок чергової призовної кампанії 1 жовтня,– повідомили в Євросоюзі.
Окрім того, пригадали, що ці дії є “спробою Москви узаконити незаконну окупацію Криму та ще більше підірвати суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах”. Євросоюз закликав Росію припинити порушення міжнародного права та міжнародного гуманітарного права на Кримському півострові.
Там заявили, що продовжуватимуть працювати над мирним припиненням незаконної окупації Росією півострова, що й вирішили на першому саміті Кримської платформи 23 серпня.
Своєю чергою, в МЗС України так само категорично засудили подібні спроби Росії асимілювати кримського населення. Далі передаємо заяву відомства в оригіналі.
Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.
Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства.
Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій.
Наголошуємо, що, відповідно до положень резолюції Генасамблеї ООН, так званий «референдум» в Криму, проведений російською окупаційною владою 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова, у тому числі слугувати підставою для відображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису.
Важливо, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації вкотре підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, які є невід’ємною частиною території України. Учасники Кримської платформи рішуче протидіятимуть будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права.
МЗС України наголошує, що основою для оцінки ситуації в Криму може бути лише неупереджений та об’єктивний моніторинг з боку міжнародних організацій, які мають відповідний мандат, що здійснюється відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, а також правозахисних неурядових організацій.
Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати.
Складається враження, що це не проста спроба вкотре насильно об’єднати кримський народ з росіянами, але й намагання їх відверто зламати й асимілювати.
Нещодавно стало відомо про нові арешти звичайних громадян владою РФ.
Днями суд окупованого Криму виніс вирок політв’язню. Громадянина України незаконно засудили судді “Верховного суду Криму”. Про це написала Уповноважена Верховної Ради з питань захисту прав людини Людмила Денісова.
Костянтин Ширінг був визнаний винним у шпигунстві. Таке рішення прийняв суд на анексованому півострові. За словами Денісової, кримінальна справа проти 61-річного чоловіка сфабрикована, а доказів вини українця в такому злочині недостатньо для винесення вироку. Костянтина запроторять до колонії суворого режиму в Криму на 12 років. Ймовірно, його помістять в колонію, що розташована в Сімферополі.
Відомо, що судове засідання було закритим, для преси. Людмила Денісова засудила такий вирок українцю, назвавши це політичними репресіями окупаційної влади проти громадян України, що проживають на півострові й відмовляються взяти громадянство РФ та змінити паспорт. Омбудсмен закликала інші країни тиснути на Росію для того, щоб там звільнили українських політв’язнів й припинили репресії.