Сім’я олігарха Миколи Злочевського відмовилася від двох ліцензій на видобуток вуглеводнів. Про це повідомив секретар Радбезу Олексій Данілов на брифінгу після РНБО.

Данілов сказав, що СБУ буде розбиратися, як 23 компанії отримали в Україні ліцензії на видобуток вуглеводнів. “Відкрито кримінальну справу”, – поінформував секретар.

З 1 листопада запрацює портал на базі РНБО, і там покажуть всі 3044 компанії, які отримали ліцензії на видобуток корисних копалин в Україні.

Також Данілов натякнув, що міністр екології Абрамовський може втратити посаду, якщо не буде виконувати розпорядження президента.

Тобто чутки про його швидку відставку мають підстави.

З приводу санкцій щодо президента Зеленського та Ігоря Коломойського після скандального розслідування Pandora Papers, Олексій Данілов сказав, що для таких серйозних рішень для початку треба представити конкретно обгрунтовані докази.

Що цікаво, чергове РНБО стало багато в чому інформаційним запалом для бомби під Петра Порошенка.

Затвердили перший в історії “План оборони України”. Це також ляпас Порошенку. А далі Данілов заявив про доповідь глав МВС і СБУ у справах про держзраду. Яскравий приклад – справа Медведчука, в якйі фігурують Порошенко і Гонтарева.

Далі вони будуть фігурантами засідань РНБО. Інформаційна бомба, від якої Порошенко ніяк не буде врятований.

Також Данілов відпові на ще декілька питань журналістів.

Перше запитання стосувалося можливості початку імпорту електроенергії з Білорусі у разі складних умов під час холодного сезону.

Данілов сказав що в цьому році у нас 18,7 мільярдів кубометрів газу вже закачано в сховища, і більше газу у нас було тільки в 2020 році. Однак, президент тримає ситуацію на контролі.

Друге питання стосувалося невиконання указів президента. Данилов акцентував, що не всі укази Зеленського виконуються, проте РНБО контролюватиме …

“Якщо людина не буде виконувати рішення РНБО, які вводяться в силу рішення президента, то тут не важливо яке прізвище”. Як пишуть ЗМІ – це був “привіт” міністру енергетики.

У свою чергу, Данілов незадоволений тим, з якою швидкістю виконується указ по контрабандистам, проте 47 мільярдів у результаті було отримано.

Доповнимо, що у рішенні РНБО, що стосувалося санкцій відносно кримінальних авторитетів та ворів у законі, була допущена помилка відносно 108 осіб.

“Наступне питання, яке ми розглядали на порядку денному питання стосовно інформації про стан виконання протокольного доручення, що стосується застосування санкцій відносно контрабандистів і ворів у законі. Почали з питання криміналітету.

Була доповідь міністра внутрішніх справ. На превеликий жаль, в рішенні РНБО які готувалися раніше, були свідомі чи несвідомі помилки відносно 108 осіб, які ми вже виправили. Міністр проінформував, що 8 людей, які були причетні до оформлення цих документів, понесли покарання. Частина з них звільнена з лав Міністерства внутрішніх справ, дві людини понижені в ієрархії роботи цього міністерства”.

Данілов також повідомив, що РНБО доручила міністру внутрішніх справ провести додаткову перевірку стосовно 9 осіб із згаданого списку санкцій.

“Було прохання людей, які переймаються питанням волонтерів, наших батальйонів, стосовно 9 осіб, які були внесені в цей список. Їх бачення – що треба провести додаткову перевірку цих осіб. Є протокольне доручення міністру зробити таку перевірку і, в разі необхідності, внести на найближче засідання РНБО відповідні пропозиції стосовно цих осіб, які мають пройти додаткову перевірку ще й Міністерства внутрішніх справ”, – сказав він.

Секретар РНБО також зазначив, що стосовно кримінальних авторитетів і злодіїв у законі “продовжується робота”.

“Ми отримали звіт, де вони зараз знаходяться. З усіх 17 злодіїв у законі, які були під санкціями, на сьогоднішній день жоден не є на волі. Частина з них покинула територію нашої країни, інша знаходиться в СІЗО”, – заявив Данілов.