Співробітники спеціального прокурора США Роберта Мюллера розпочали перевірку членів української делегації, які були присутні на інавгурації президента Дональда Трампа в січні 2017 року.

Про це повідомляє The New York Times.

За інформацією джерел видання, на інавгурації і приурочених до неї заходах були присутні 12 українських політиків і бізнесменів. 

Деякі з них, за твердженнями американських правоохоронців, ” мають проросійські погляди”.

“Деякі українці, які приїхали до Вашингтона на інавгурацію або їх союзники, просували грандіозні угоди або “мирні” плани, які відповідали інтересам Росії, в тому числі і шляхом  скасування санкцій”, – зазначає видання.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Українські проросійські політики були серед найбагатших та найвпливовіших людей, які відвідали розкішний бал одразу після інавгурації американського президента Дональда Трампа – пишуть журналісти американської газети.Наприклад, бал відвідав Сергій Ківалов, колишній регіонал, а тепер – позафракційний депутат, відомий проросійськими поглядами. Окрім нього, ще принаймні десять посадовців та бізнесменів з України були на події.

За словами журналістів, українські відвідувачі представили себе «як брокери, які могли б допомогти вирішити одну з найколючіших проблем зовнішньої політики, яка постала перед новою адміністрацією – потворний воєнний глухий кут між Росією та Україною та жорсткі санкції проти Москви після того, як вона захопила Крим».

Придбати квиток на бал можуть лише американські громадяни, але потім вони можуть передати цей квиток неамериканцям. Ціна входу стартувала з 25 тисяч доларів.

Журналісти посилаються на депутата, близького до президента України Петра Порошенка, який заявив, що деякі з українських відвідувачів витратили близько двохсот тисяч доларів аби потрапити на подію.

Суд цікавило незаконне лобіювання, що стосувалося України, та чи фінансували українці інавгураційний комітет – згідно із законами США, іноземці не можуть цього робити.

Українців запитували, хто придбав їм квитки, що вони робили та з ким спілкувалися на балу. Відвідувачі, які підтвердили свою участь у балу, – як-от Ківалов та депутат Борислав Береза – не пояснили звідки взяли квитки на подію.