Особливість російсько-української війни полягає в тому, що упродовж всього години вона може перетворитися у повномасштабний конфлікт із залученням сухопутних, морських та авіаційних сил.

Цьому сприяє дислокація військ РФ, які розташовані вздовж україно-російського кордону, в окупованому Криму та навіть у Білорусі. Тобто російська армія без особливої підготовки може розпочати активі військові дії. Про це розповів начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко в інтерв’ю "Фактам".

За нашими розрахунками і за розрахунками НАТО, підрозділи російської армії на 70% готові до ведення боїв. Якщо в Україні виникне хаос, тоді настане найсприятливіший час, щоб такі дії почати,– наголосив Муженко.

За його словами, інтереси Російської Федерації набагато масштабніші, ніж захоплення Криму і частини Донбасу. Росія намагається відновити територію колишнього Радянського Союзу, стати глобальним гравцем в геополітиці. І на шляху реалізації цих амбіцій у них стоїть Україна.

Окрім того, Муженко додає, що Росії необхідний промисловий оборонний потенціал України, аби максимально наростити свої можливості.

"У нас є підприємства, які постачали вузли, агрегати, системи озброєння для радянської, а потім і російської армії. Росії їх зараз бракує, з цим і пов'язане деяке гальмування програм переозброєння їх Збройних Сил. Йдеться про ракетні системи, силові установки, двигуни кораблів і вертольотів відповідних класів, які виробляються у нас. Так що у них є ряд серйозних мотивацій для дій наступального агресивного характеру",– додав він.

Також Муженко заявив, що Шанси відстояти Крим в України були і їх потрібно було використати. 

Відповідаючи на запитання, чи були шанси відстояти Крим, Муженко зазначив: «Я і до цього дня вважаю, що були. І їх слід (було) використовувати».

За його словами, стверджувати, що української армії не було, це не зовсім правильно. Збройні Сили як державний інститут існували.

«Але питання, в якому стані вони перебували і наскільки були здатні протистояти виниклим загрозам. Можливості Збройних сил були обмежені. Правда, відразу стихійно виникли волонтерські і добровільні рухи. Саме завдяки їм ЗСУ змогли виконувати свої функції», – сказав Муженко.