Команда очільника Кабінета міністрів Дениса Шмигаля хоче запропонувати дозволити використовувати цифровий формат паспортів для подорожей літаком у межах України — це рішення члени уряду підтримали на засіданні 9 вересня.

Наголошується, що Кабмін запропонує Верховній Раді внести зміни до Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації. За словами глави Міністерства інфраструктури Владислава Криклія, уряд влаштував експеримент із використання для внутрішніх повітряних перевезень в межах нашої країни цифрового паспорта та цифрового паспорта для виїзду за кордон. Чиновник також звернув увагу на те, що кожен проєкт має реалізовуватися на рівні закону в разі успіх.

“Тому проєктом акту пропонується доповнити пункти 61 та 62 закону України “Про внесення змін до Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації” новими абзацами, де передбачити можливість пред’явлення для повітряних перевезень у межах України e-паспорту або e-паспорту для виїзду за кордон. Прошу підтримати з доопрацюванням в одноденний термін”, — наголосив Владислав Криклій.

Після цього очільник МВС Арсен Аваков нагадав усім присутнім, що правильно говорити цифровий образ паспорта громадянина України, а поняття “e-паспорт” у законодавстві немає. Криклій на це відповів, що у постанові так і сказано. Кабмін проект постанови підтримав із доопрацюванням в 1 день.

З окремим коментарем з цього приводу також виступив сам очільник КМУ Денис Шмигаль.

“Уряд розробив законопроєкт, яким пропонується надати українцям можливість подорожувати літаками в межах України, пред’являючи електронний паспорт або закордонний е-паспорт. Впровадження цифрових послуг та сервісів — це частина великої стратегії Президента “держава в смартфоні” та осучаснення країни”, — наголосив глава уряду.