Після офіційної зустрічі Мустафа Найєм передав Рексу Тіллерсену символічний подарунок, передає Корупція.Інфо

Популярне:ХОРОША НОВИНА! У Нацбанку повідомили як за спрощеною процедурою вивести кошти за кордон. ВИ повинні це знати!

Держсекретар США Рекс Тіллерсон в неділю, 9 липня, прибув до Києва. Літак глави зовнішньополітичного відомства приземлився в аеропорту Бориспіль, після чого держсекретар пересів в автомобіль і поїхав.

Прибулий до Києва з коротким візитом держсекретар США Рекс Тіллерсон зустрівся в неділю з прихильниками проведення реформ в Україні та заявив, що їм доведеться виконати ще великий шлях в цьому напрямку

"Україна пройшла великий шлях. Ми це визнаємо, але ми повинні зробити ще більше для забезпечення майбутнього України: зробити її привабливою для інвесторів, для її європейських сусідів", – заявив дипломат на зустрічі в резиденції посла США в Україні.

Мустафа наєм про свою зустріч з держсекретарем розповідає так:

Напередодні обійшов усі букіністичні магазини в пошуках якогось старого українського видання, але з огляду на безліч по-справжньому дивовижних збігів зупинився на цьому.

 

По-перше, це тринадцятий випуск журналу «Огонек» вийшов друком в акурат на день народження Рекса Тіллерсона – 23 березень 1952 року.

По-друге, це дивно, але саме в цьому номері опублікована стаття, присвячена художньої спадщини українського поета Тараса Шевченка. В окремому вкладиші – кілька репродукцій картин Тараса Григоровича.

По-третє, свого розквіту «Вогник» досяг в пізні 80-ті під керівництвом відомого українського (!) Письменника і публіциста Віталія Коротича. Саме тоді «Вогник» став одним із символів гласності і змін.

І найважливіше. Саме в березні 1952 року Йосип Сталін направив США, Франції і Великобританії ноту, в якій пропонував розпочати об'єднання тоді ще розділених НДР і ФРН. В обмін СРСР вимагав для Німеччини … повного політичного і військового нейтралітету. Західні країни відповіли Москві через три дні після народження Рекса Тіллерсона – 25 березень 1952 року. Категоричною відмовою. Підкресливши, що Німеччина сама в праві вибирати, в які союзи і з ким вступати.

Пізніше Конрад Аденауер зробив знамениту заяву: «… є три можливості для Німеччини: приєднання до Заходу, приєднання до Сходу і нейтралітет. Але нейтралітет означає для нас оголошення країною – ніщо. Ми перетворимося в об'єкт і ніколи вже не станемо суб'єктом. Об'єднання зі Сходом через повну відмінності в світогляді не може ставитися під сумнів … »

Не секрет, що в ці дні все ще йдуть спроби змусити Україну прийняти т.зв. політику нейтралітету і відмовитися навіть від планів щодо вступу в НАТО. Очевидно, всі ці спроби так чи інакше продиктовані і надихаються з Москви. Так ось, я дуже сподіваюся, що відповідь західного світу буде таким же як і 75 років тому у випадку з Німеччиною – Україна сама в змозі зробити вибір своїх союзників.

Упевнений, Рекс Тіллерсон, добре пам'ятає радянські реалії і дух тих часів. Держсекретар явно був зворушений подарунком. «Це скарб. І я його заберу з собою », – пообіцяв пан Тіллерсон.

Говорячи про цей номера журналу немає в електронних архівах, по крайней мере, в мережі мені його знайти не вдалося. Журнал привезли вчора вночі з Харкова, за що дуже вдячний своїй команді і харківським букіністам.