Цього тижня почали діяти нові правила Нацбанку, які дозволили людям з 3 липня виводити з країни кошти за спрощеною системою до $50 тис. на рік, передає Корупція.Інфо

Популярне: Поки розбиралися з одним ДТП трапилось інше! Подробиці шокують

 

Спрощується вона тим, що більше не потрібно довго і нудно отримувати в НБУ індивідуальну ліцензію (до 30 діб), надаючи цілу купу документів. А можна оперативно отримати новий вид дозволу в віддаленому режимі – електронну індивідуальну валютну ліцензію.

Вона дозволяє пересічним громадянам виводити за кордон гроші з метою:

    інвестицій за кордон;
    розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
    виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для отримання нової ліцензії достатньо звернутися в український банк, в якому у вас відкритий рахунок, і одночасно підтвердити легальне походження грошей на ньому – скажімо, принести довідку про відповідну зарплату, купчу на квартиру або копію спадщини. Після цього буде потрібно лише документом підтвердити цільове використання коштів за кордоном. Наприклад, надати контракт на купівлю будинку за кордоном або документ від європейського банку, який готовий прийняти вашу інвестицію з українського рахунку.

«Як тільки новина була опублікована на офіційному сайті регулятора, банки почали масово отримувати запити від фізосіб за процедурою оформлення ліцензії, оскільки до нововведення українці могли переказати за кордон не більше 15 тис. грн в еквіваленті без підтвердження доходів і мети переказу і не більше 150 тис. грн на місяць з підтвердженням», – розповів про попит на нову послугу радник податкової практики ЮФ Ario, член Асоціації правників України Ольга Решетник.

Водночас банкіри підтвердили – описаний механізм отримання нового виду ліцензії поки носить лише теоретичний характер. Їхні клієнти ще не встигли перевірити його на практиці за останні пару днів.

Проте, свій цінник за консалтинг і технічну допомогу за отримання електронної ліцензії від Нацбанку деякі фінансисти вже склали. Наприклад, в Правекс-банку повідомили, що у них таке супровідне обслуговування коштує 5 тис. грн

me>