У неділю, 5 липня, президент України Володимир Зеленський, приймаючи парад українських Військово-морських сил в Одесі, заявив, що тих, хто не дозволив морякам захистити Крим, не можна пробачити.

Про це повідомляє прес-служба президента.

“Ми, українці, ніколи не пробачимо тих, хто у нас забрав Крим. І ніколи не пробачимо тих, хто не дозволив українським морякам перешкодити цьому”, – сказав він.

Відзначимо, що в момент анексії Криму в.о. президента України був Олександр Турчинов. Саме його неодноразово звинувачували в тому, що він не дав команду українській армії і військово-морському флоту чинити збройний опір російським військам.

Сам Турчинов заявляв, що віддавав наказ стріляти, але військові в Криму відмовилися його виконати.

“Після загибелі нашого військовослужбовця я безпосередньо дав наказ застосовувати зброю. Керівництво Міноборони попросило продублювати його в письмовому вигляді. І я підписав цей наказ. Чому вони не стріляли? Командири військових частин не те, щоб боялися, ні, але побоювалися, що в разі застосування зброї їх потім зроблять “крайніми”, – заявляв Турчинов в інтерв’ю “Лівому берегу” в інтерв’ю 2014 року.

Варто зазначити, що український військовослужбовець прапорщик Какурін загинув 18 березня 2014 року під час штурму 13-го фотограмметричного центру в Сімферополі.