Для того, щоб досягти напівоточення окупованого Бахмута Донецької області, Силам оборони України необхідно встановити контроль над двома трасами, розповів військовослужбовець Збройних Сил України та політолог Кирило Сазонов.
Він підкреслив, що на Бахмутському напрямку ситуація досить важка, ворог намагається просуватися на північному фланзі, щоб зрештою вийти на Часів Яр.
За словами українського військового, Сили оборони відбивають всі атаки противника, а в майбутньому можуть просунутися в Берхівку, розташовану в декількох кілометрах від Бахмута, що допоможе ЗСУ взяти місто в півколо.
Крім того, в районі Кліщіївки українські війська зуміли встановити вогневий контроль над трасою на Горлівку, каже він.
«Росіяни намагаються призупинити український контрнаступ на Бахмут, але у них нічого не виходить. Україні не потрібно оточувати місто повністю — достатньо буде перерізати трасу на Горлівку і хоча б під вогневий контроль траси на Лисичанськ», – зазначив співрозмовник.
Сазонов додав, що така ситуація суттєво ускладнить забезпечення російського угруповання навколо міста.
Раніше військовий аналітик Петро Черник у коментарі Military Media Center заявив, що російські війська залишаються у Бахмуті, але українські сили контролюють висоти. Ворог близький до оперативного оточення нашими воїнами.
Експерт вважає, що у противника залишається тільки два варіанти дій.
«Адже вони на весь світ проголосили, що Бахмут їхній. І як тільки там їхнє угруповання буде або знищене, або, ще краще, взяте у полон, — це буде катастрофічна персональна іміджева поразка Путіна», — сказав полковник Черник.
Також окупанти розраховують інформаційно закрити так зване «ЛНР» і, в перспективі, закріпитися на лівому березі річки Оскол. Про це розповів оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
«Минулого літа ми вже могли бачити фальстарт цього заходу, коли по черзі проваливши наступ на Лиман, потім на Борову, був остаточно провалений і кидок на Куп’янськ, який російська пропаганда авансом прозвала «другим Бахмутом». Після провалу літньої компанії, РОВ взяли умовну паузу, нагнали в Луганську область нові розхідники «Шторм-Z», а також перетягнули 25 ОВА», — пише експерт.
За його словами, зараз можна спостерігати першу активізацію Лимано-Куп’янської осі, зокрема, в районі Макіївки.
Олександр Коваленко зазначив, що хоч цифри про кількість особового складу та техніки окупантів Лимано-Куп’янської осі і звучать голосно, але в рамках наступу вони марні, оскільки за кількістю і комплектацією, це більше оборонного типу маса, ніж наступального.
«Результат? А результат дуже простий — літній наступ російського окупаційного війська провалився, а самі підрозділи зазнали серйозних втрат. Від 26 ТП залишилася рота. Причому це сталося з ним уже вдруге. 47-ма ТД втратила боєздатність. Аналогічно з 90-ю ТД – довелося відкачувати. 41-й ЗВА знадобилося відновлення. Але авантюристи в лампасах вирішили спробувати сили вдруге. Причому обрали для цього не найсприятливіший час як для місцевості», — рішуче підкреслив військовий оглядач.
Протягом останніх тижнів російські окупанти вели штурмові дії на Куп’янському напрямку, намагаючись відтіснити українських захисників у бік річки Оскіл.
А проте усі атаки ворога ЗСУ відбивали, а сам противник зазнав великих втрат і був змушений постійно відступати. Напередодні в представництві Східного угруповання ЗСУ зауважили, що, з-поміж іншого, Збройні Сили Російської Федерації намагатимуться таким чином вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей.