сбу

Управління СБУ Львівщини має певні напрацювання щодо вибухів у Львові біля опорних пунктів міліції, які відбулися 14 липня майже одночасно. Про це сьогодні, 6 серпня, під час прес-конференції заявив начальник Управління СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук. Нагадаємо, що один стався на вул. Плуговій 8а, там підірвався дільничний, а інший – на вул. Юрія Липи – підірвалася жінка.

«За цим фактом порушено дві кримінальні справи. Нині активно ведемо розслідування. Є хороші напрацювання. Ми підійшли досить близько до фінішу. Там не все так, як могло видатись на перший погляд», – сказав він.

За його словами, найімовірніше, що зв’язку між цими терактами у Львові та подіями в Мукачево не простежується.

Також він додав, що між цими вибухами та вибухом автомобіля біля Франківського райвідділу, який стався 25 червня, простежується зв’язок.

«Ми спостерігаємо певну схожість почерку. У всіх трьох випадках було зроблено одну річ – використано гранату. У двох останніх з гранат були витягнуті запобіжні чеки і вставлені у коробку з під соку. Це два ідентичні вибухові пристрої. Людина просто копнула коробку і спрацював механізм. Ми пояснюємо громадянам, що у випадку виявлення підозрілого предмета не слід його чіпати,… але тут таке сталося з працівником міліції», – сказав він.

Щодо вибуху автомобіля, то за його словами коробки з під соку не було, але принцип підриву був таким самим.

«Почерк аналогічний. Якби оперативник перед тим, як сісти в машину, обійшов її і оглянув, то виявив би вибуховий пристрій. Треба бути пильними, бо в країні війна», – сказав Віктор Андрейчук.

Водночас сьогодні під час прес-конференції Віктор Андрейчук повідомив журналістам, що СБУ відкрило кримінальне провадження у справі створення терористичної організації чи участь у ній. Однак, коментувати це він відмовився.