48962

У 24 адміністративних територіях області епідпоріг перевищено у 1,5 раза

«Ситуація наразі невтішна: захворюваність продовжує зростати. У 24 адміністративних територіях перевищено епідемічний поріг. Він на четвертому тижні становить 87, 1, а ми маємо 130, 5. Епідпоріг по області перевищено у 1,5 рази, за винятком Самбора, Турківського та Старосамбірського районів», – про це повідомив «Львівську газету» заступник державного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут.

Станом на сьогодні на Львівщині від грипу вже померло 9 осіб. «Маємо п’ять летальних випадків у Львові і чотири – по області: в Червонограді, Городку, Бориславі і Сколівському районі, – повідомив Олег Миколайович. – До летального випадку призвів грип типу А, а який конкретно – «свинячий» чи швейцарський – стане відомо згодом, коли надійдуть дані експертиз із Києва».
У всіх осіб, які померли від грипу, за словами лікаря, буди супутні захворювання: ішемічна хвороба серця, ревматоїдний артрит, ожиріння тощо. І друга проблема: пізнє звернення по медичну допомогу – на п’яту добу від початку захворювання, а то й ще пізніше. 
Нині у нас «бушують» здебільшого віруси грипу типу А, це підтверджено лабораторними дослідженнями. Із 234 досліджень, які проведено в обласному лабораторному центрі, у 97 випадках виявлено грип типу А і лише в одному – тип В.
Навчання призупинено не лише у Львові, а й у багатьох школах області. Загалом  в області  тимчасово закриті 562 школи. Наразі вимушені канікули триватимуть  до 2 лютого. «Будемо аналізувати рівень захворюваності і залежно від ситуації вирішувати, що робити далі», – сказав Олег Когут.
Скидається на те, що розслабитися і забути про грип нам цієї зими не вдасться. Передбачають, що цього річ може бути дві хвилі грипу, бо, як правило, коли іде висока захворюваність – така, як цього року (з вересня по нині в області захворіло майже 200 тисяч осіб), тоді виникає й друга хвиля. У нас може бути наприкінці лютого – початку березня.

До теми:

У Львові  за звітний тиждень захворіло  9005 осіб, що в +1,5 р. більше порівняно з   попереднім тижнем (+2976 осіб). Інтенсивний показник на 10 тис. склав 119,9  при епідпорозі 108,8. Перевищення в 1,1р. (або 10,2%). Зареєстровано перевищення епідпорогів у віковій групі 3-6 років (захворіло 1434 дітей, інтенсивний показник 473,2 при епідпорозі 353,2, перевищення в 1,3р. або  на 33,9%) та 7-14 років (захворіло 1331 дитина, інтенсивний показник 258,0 при епідпорозі 145,1, перевищення  в 1,7р. або 77,8%). Питома вага дітей, що захворіли, становить 40,2%.