Хочеш одружитися – неси довідку з військкомату. Про таку нову вимогу РАГСу «Вістям» розповів харків'янин Олексій, передає Корупція.Інфо.


У військкоматах плутаються в свідченнях.

У Харкові молода пара вирішила узаконити свої стосунки і, зібравши всі необхідні документи, вирушили в РАГС району міста. Однак закоханих чекав сюрприз: без довідки про становлення на військовий облік заяву у молодих приймати категорично відмовлялися. Після умовлянь документи все ж прийняли, але пригрозили, що якщо до дати реєстрації довідка не буде надана, то розпис не відбудеться.

У Харківському обласному військовому комісаріаті були спантеличені нашим питанням про необхідність надання військового квитка для вступу в шлюб. «Наші військкомати подібного розпорядження не давали. Якщо таке практикується, то це ініціатива самого РАГСУ», – відповів нам черговий.

А ось у Військовому комісаріаті Київського і Московського районів Харкова підтвердили, що установка є. «Це робиться для того, щоб молоді люди ставали на військовий облік. Для подачі документів на реєстрацію шлюбу чоловікові призовного віку необхідно мати при собі приписне посвідчення або військовий квиток. Якщо до цього моменту він з якоїсь причини на обліку не стояв, то нехай з'явиться у військкомат, де постане на облік, і питання буде закритим – зможе і одружитися і робити, що хоче », – повідомили «Вістям »в комісаріаті.

У воєнкомі столиці про таку ініціативу не чули. «Вимагати військовий квиток для подачі заяви? Перший раз чую про подібне. Може один якийсь військкомат в Харкові віддав таке розпорядження, але в Києві подібне не практикується. Якщо хочуть, то нехай одружуються на здоров'я», – розповів нам заступник воєнкома Київського гарнізону Ігор Слюсаренко.

Наказ Мін'юсту і "липа" за $ 50.

Як з'ясували «Вести», насправді вимога про довідку з військкоматів – не чиясь вигадка, а виконання наказу Мін'юсту від лютого 2017 року. Згідно з документом, РАЦСи зобов'язані в семиденний строк повідомляти райвійськкомат за місцем прописки нареченого про зміну його сімейного стану. Звідси – і вимога.

Правда, норму не скрізь дотримуються так суворо, як в Харкові. У київському документ-сервісі нам сказали, що в переліку документів для укладення шлюбу військовий квиток або «приписне» з військкомату має бути вказане, але в разі їх відсутності заважати молодим укласти союз не стануть.

 

 

 

Популярне "Вона стала тигрицею": Юрій Луценко розкрив особисті деталі подружнього життя і прокоментував пластику дружини