Відомий на всю Україну голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в інтерв’ю Радіо НВ розповів, коли закриють Миколаїв та для чого це потрібно. Так близько десяти днів тому з’явилася інформація про те, що обласний центр можуть повністю закрити для зачистки від ДРГ та колаборантів.

Віталій Кім пояснив, що Миколаїв справді планують закрити, і це має дві мети – це відпрацювання навичок ЗСУ і, власне, вилов колаборантів.

“Це планується робитися близько тижня, може вже десять днів, після того, як завершиться основна фаза збирання врожаю. Є дві цілі – це відпрацювання навичок Збройних сил, Нацгвардії, поліції, всіх відомств щодо роботи в місті та відпрацювання ДРГ і суміжна мета – це відпрацювання колаборантів та зрадників, яке ми плануємо в ці дні зробити”, – розповів Кім.

За його словами, на Миколаївщині зараз один із найкращих в Україні показників із упіймання зрадників. При допитах цих людей найчастіше виявляється, що вони є жертвами російської пропаганди. Професійні куратори з російської сторони ставлять їм різні завдання та обіцяють гроші чи якісь посади на окупованих територіях.

Раніше глава Миколаївської ОВА раніше повідомляв, що колабораціонізм вони хочуть припинити «на корені».

“У нас ще плануються заходи щодо комендантської години. Місто закриємо на кілька днів, підемо будинками і відпрацюємо тих поганих людей”, – анонсував раніше Кім.

За його словами, випадки співпраці з окупантами поодинокі, але ці факти загрожують потенційними жертвами.