В Україні воєнний стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться у разі загрози національній безпеці.

Питання запровадження надзвичайного або воєнного стану стало актуальним з моменту, як Росія почала стягувати своїй війська та техніку до кордонів України.

Сьогодні Руслан Стефанчук у певній мірі спростував це твердження. Він пояснив, що у законодавстві чітко регламентовано, які загрози можуть спричинити запровадження в Україні надзвичайного або воєнного стану. Однак, за його словами, це країні речі.

Про це голова Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів у інтерв’ю агенству “Інтерфакс-Україна”.

Голова Ради зазначив, що у багатьох країнах Європейського Союзу вони активно застосовуються.

“Ці питання чітко регламентовані законодавством. Я дуже не хотів би, щоб ми у заголовках новин починали лякати людей можливістю запровадження надзвичайного чи воєнного стану, тому що це крайні речі, які можуть застосовуватися в державі”,
– сказав Руслан Стефанчук.

Народний депутат додав, що наразі у світі ціла низка викликів, які спрогнозувати неможливо.

Також Стефанчук повідомив, що Україна зможе втримати свій кордон.

«І Верховна Рада, і я особисто щодня стежимо за ситуацією на кордоні з Білоруссю. У разі визначеної необхідності Парламент України готовий працювати 24/7. Для нас не проблема працювати й у вихідні дні, і вночі», – підкреслив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради додав, що питання оборони – це пріоритет, базова потреба держави.

«Ми готові й до фінансового, і до організаційного забезпечення. А тому дуже важливо, щоби профільний міністр своєчасно інформував Верховну Раду про необхідність виділення тих чи інших коштів і презентував програму дій», – наголосив Руслан Стефанчук.