Представники обох партій американського парламенту минулого тижня подали на розгляд Сенату законопроект, де чітко прописані питання співпраці Вашингтону та Києва у сфері безпеки. Зокрема, одним із пунктів визначена участь США у перемовинах стосовно врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомила заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі тедеканалу Україна 24.
Нардепка наголошує, що ця новина не мала особливого розголосу та не тиражувалася у вітчизняних ЗМІ. Однак, у зареєстрованому документі досить чітко прописана позиція Республіканців і Демократів стосовно Донбасу.
Згідно з документом парламентарі пропонують призначити спеціального представника щодо України. Цьому посадовцю можуть бути надані повноваження, необхідні для участі в нормандському форматі або інших процесах щодо врегулювання конфлікту на сході країни.
“З приводу участі Сполучених Штатів (у закінченні війни на Донбасі), цього не було багато в новинах, але важливо про це сказати. Буквально тиждень тому представники двох партій, Республіканської і Демократичної, зареєстрували так званий Security Act. Це законопроект, який якраз прописує наше партнерство з США в частині безпеки, військової підтримки. І там є така пропозиція – щоб вони призначили такого спецпредставника, яким був Курт Волкер, який би міг якимось чином брати участь у перемовинах, у Нормандському або іншому форматі”, – підкреслила Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, що спікер Кремля Дмитро Пєсков у лютому звинуватив американську державу в наданні військової допомоги Україні. У Росії вважають, що США посилюють наступальний потенціал Києва, внаслідок чого на Донбасі може трапитися ескалація конфлікту.
Віцепрем’єр-міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков стверджував, що якщо США дійсно планують взяти участь у перемовинах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, то Київ повинен підключити Вашингтон до цього процесу вже незабаром.
У Офісі президента України Володимира Зеленського раніше заявляли, що США повинні стати учасником перемовного процесу щодо Донбасу. Така ініціатива позитивно позначиться на дискусії.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.