Видатки державного бюджету України не можна збільшувати, не маючи достатньо реальних доходів. Таку думку в інтерв'ю ZN.ua висловив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, передає Корупція.Інфо
"Навіщо ми затверджуємо такий бюджет, який не можемо фінансувати? Нам треба видатки зменшувати. І зовнішні борги також… Тут має бути не теорія, а жорстка практична позиція. Ви кладете на стіл лише кілька цифр: доходи, витрати і дефіцит. А далі пояснюєте, що дірку у бюджеті можна закрити ресурсами внутрішнього ринку на таку суму, а зовнішніми ресурсами – на таку. І не більше. А ще треба гасити ті борги, які ми роками накопичували і далі накопичуємо", – сказав він.
За словами Смолія, народним депутатам доводиться пояснювати, що витрати держбюджету потрібно скорочувати.
"У нас бюджет затверджує парламент, і саме депутатів необхідно переконувати, що на всі їхні забаганки коштів точно ніколи не вистачить. Якщо ми вже перейшли на фінансування по факту надходжень, то давайте дотримуватися цього принципу, ми ж не будемо повертатися до практики покриття дефіциту емісією, правда?" – зазначив голова НБУ.
Він підкреслив, що збільшення соціальних витрат Україні "не по кишені", якщо не вистачає постійних джерел фінансування.
1 січня 2018 року набув чинності закон "Про державний бюджет України на 2018 рік". Доходи передбачені на рівні 917,88 млрд грн, витрати – 991,7 млрд грн.