Сер Річард Найтон – Головний маршал авіації Великобританії , нещодавно призначений головнокомандувачем королівськими Військово – повітряними силами, підтвердив готовність Королівських ВПС протистояти Росії на тлі побоювань з приводу скорочення збройних сил.
Про це сказав новий командувач ВПС Королівства Річарда Найтона, який заявив, що “російські пілоти програють”.
“Сер Річард підкреслив готовність Великобританії протистояти противникам у своїй інавгураційній промові на Глобальній конференції керівників авіації та космонавтики штабу ВПС, особливо у відповідь на незаконне вторгнення Росії в Україну”, – йдеться в новині.
Він підкреслив важливість чіткого повідомлення противникам про те, що у Королівських ВПС є реальні можливості і вони готові.
Сер Річард наполягав: “Ми готові літати і битися, і вони програють”.
Додамо, Президент Володимир Зеленський домовився з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте про початок навчання українських пілотів на винищувачах F-16 у серпні.
Про це Зеленський повідомив у Telegram-каналі.
“Зустріч із Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Конкретні речі. На серпень – домовились почати підготовку пілотів. Наближаємо рішення щодо сучасної авіації для України”, – повідомив він.
Зеленський також позповів, що вони з Рютте домовились про конкретний внесок Нідерландів у зміцнення української ППО та артилерії.
Він подякуював Нідерландам за підтримку на шляху в НАТО, як щодо запрошення, так і щодо гарантій безпеки на шляху, зокрема на двосторонній основі.
Україні потрібно декілька десятків пілотів, які зможуть літати на американських винищувачах F-16.
Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
За його словами, в Україні є багато молодих, але досвідчених, з великим нальотом годин, пілотів. Вони мають бойовий досвід та володіють англійською мовою. Саме вони будуть першими навчатися керувати F-16.
Вже підготували першу групу пілотів для відправлення на навчання.
– Це буде не навчання, а перенавчання на новий тип літака. Їм треба буде збагнути, як це все працює. Їм треба буде поміняти філософію – зі старої радянської техніки пересісти на західну, – наголосив Юрій Ігнат.
Він нагадав, що Україні потрібно декілька ескадрилей літаків, щоб повноцінно захищати повітряний простір від дронів-камікадзе та ракет, допомагати наземним силам просуватися та прикривати наше морське узбережжя.
Цього тижня у Вільнюсі проходив саміт НАТО, де стало відомо, що Україна найближчим часом не вступить в Альянс.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував рішення лідерів НАТО не запрошувати Україну до Альянсу на саміті у Вільнюсі.
У своїй колонці на DailyMail він закликав Захід бути сильним, покласти край марнослів’ю і прийняти Україну в НАТО якомога швидше. “Коли лідери НАТО приїхали до Вільнюса на цьому тижні, було абсолютно очевидно, що вони повинні робити. Вони повинні були бути сильними. У цьому весь сенс НАТО”, – обурився Джонсон.
Він переконаний, що члени Альянсу повинні були висловити свою колективну повагу і вдячність за героїчний опір України. “…у боротьбі, в якій жоден солдат НАТО не був поранений або убитий, тому що ми в країнах НАТО знаємо – і постійно говоримо – що українці борються за всіх нас”, – додав екс-прем’єр.
За словами Джонсона, саме нерішучість Заходу спонукала Путіна вторгнутися в Україну. “Жодна країна не зробила і не доклала більше зусиль, ніж Україна, щоб продемонструвати свою готовність до членства в НАТО. Ніякі збройні сили не є більш грізними і більш ефективними у використанні зброї НАТО. Жодна країна більше не потребує членства в НАТО”, – додав він.
Джонсон зазначає, що від Альянсу вимагалося тільки дати Україні чіткий графік, щоб українці знали, що їх чекають в Альянсі відразу після війни – навіть якщо вона закінчиться в наступному році.