На старому кладовищі у м. Винники, що поблизу Львова, продовжують поховання попри заборону санстанції. Востаннє індивідуальне поховання на цьому цвинтарі проводили 2009 року. Відтоді діє заборона. Проте 2013-го на схилі гори Лисівка, яка є природоохоронним об’єктом, з’явилося кілька родинних гробівців.
«Він збудований на 24 людини, ну, просто на цілу футбольну команду, іншими словами. Зрозуміло, що ті всі виділення будуть текти під ухилом до нашої хати, на наші городи і сад», – поскаржився мешканець Винників Богдан Мурський.
Тоді сім’я Мурських звернулася до санстанції Личаківського району й отримала підтвердження, що цвинтар працює з порушеннями. І що будь-які поховання потрібно негайно припинити. На той час усипальниці мали лише фундаменти. За рік їх привели до ладу і добудували. Минулого понеділка, 25 серпня, на межі цвинтаря і людських садів вкотре вирили чергову яму, для крипти. Хоча за санітарними нормами останнє поховання від житлового приміщення має розташовуватися не ближче, як за 300 м.
Втім, у мерії Винників інші норми. «Ці захоронення проводяться від житлового масиву десь за 50 метрів, що дозволяється. Ми ж за межі цвинтаря не виходимо, тобто ми за межами цвинтаря поховань не проводимо», – розповів заступник мера Винників Олег Шевчук.
У мерії також запевнили, що 2012 року місцеві депутати прийняли рішення. І за ним індивідуальні поховання заборонені. А от ховати людей із «покращенням», тобто у гробівцях, – можна. Мовляв, і санстанція таке допускає. «Поховання в родинних гробівцях здійснюється тільки в цинковій труні. А це означає, що в цинкових трунах ніяких виділень не буває, тим більше, що там бетон, це не є ґрунтові води», – пояснив директор КП «Меморіал» Геннадій Гримчак.
У санстанції дивуються від таких заяв мерії Винників. Кажуть, торік вони заборонили будь-які нові поховання. Це стосується і гробівців. І про жодні цинкові труни навіть не йшлося.
Джерело: Zaxid.NET