В наступному місяці українців чекають не тільки довгі вихідні, а й перегляд соціальних стандартів.

Крім того, в деяких містах можуть підвищити тарифи на гарячу воду і опалення. Також переглянуть ціни одного з мобільних операторів.

Одне з головних нововведень грудня – планове підвищення соціальних стандартів. Торкнеться воно найменш забезпечених українців, в першу чергу пенсіонерів. Пенсійний фонд підвищить приблизно 2,5 млн виплат. Це ті, хто зараз отримує менше 1 497 грн. Разом з тим виростуть і максимальні пенсії: зараз вони становлять 14 350 грн, а з 1 грудня – 14 970 грн. Тобто надбавка складе 620 грн. Правда, торкнеться це невеликої кількості пенсіонерів.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також підвищать прожитковий мінімум на дитину. До 6 років – з 1559 до 1626 грн; від 6 до 18 років – з 1944 до 2027 грн. Це в першу чергу вплине на матерів-одиначок, які отримують допомогу від держави. Крім того, до прожиткового мінімуму прив’язаний мінімальний розмір аліментів. Якщо мати або батько живе окремо від п’ятирічної дитини, другий з батьків на даний момент має право на аліменти розміром не менше 1559 грн, а з грудня – 1626 грн.

Крім цього, в рамках індексації також переглянуть і загальний прожитковий мінімум. Зараз він становить 1 777 грн, а через кілька днів його підвищать до 1853 грн. До нього прив’язані податкові пільги і деякі виплати.

Комунальні підприємства по всій країні займаються перерахунком вартості опалення і гарячої води. Уже відомо, що в Києві і Харкові ціни виростуть з 1 січня 2019 го. Причому в другому місті очікується подорожчання приблизно на 17%. Правда, раніше в профільній комісії, яка затверджує тарифи, заявляли: ціни можуть вирости вже з 1 грудня. У тих містах, де швидше проведуть громадські слухання і процедуру затвердження нових розрахунків, раніше можуть вирости і тарифи.

В наступному місяці в Україні вступлять в силу нові нормативи утеплення фасадів (ДБН В.2.6-33: 2018). Це дозволить заощадити до 15% тепла і, як підрахували в Мінрегіонбуді, продовжити термін експлуатації будівлі на 20 років. Якщо за новими нормами утеплювати хоча б по 3% всіх будівель щорічно, то економія може скласти 3 млрд грн.

Позитивний прогноз курсу долара до кінця року – не більше 28,5 грн / $ в грудні, такий прогноз озвучив фінансовий аналітик Віталій Шапран. «Стеля курсу при сприятливих обставинах до кінця року – близько 28,5 грн за долар, може, до 29 дійде», – спрогнозував експерт. З такими оцінками згоден директор департаменту одного з українських банків Ярослав Кабін: за його оцінками, долар не подолає позначку в 28,5 грн / $.

Позитивно вплинути на ситуацію можуть аграрії, якщо вони будуть активно продавати валюту на українському ринку, це допоможе стримати зміцнення гривні. Крім того, до кінця року необхідно платити квартальні податки, отже, бізнес буде продавати долари і купувати гривні, щоб виконати свої зобов’язання. Серед негативних факторів – зростання гривневої маси.