Мінімальний оклад педагогічного працівника в Україні з 2020 року становитиме 2,5 прожиткового мінімуму, з 2021-го – 3 прожиткових мінімуми, з 2022 – 3,5 прожиткового мінімуму, а з 2023-го – 4 прожиткових мінімуми.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів, яка оприлюднена на урядовому порталі. Сам документ був прийнятий 10 липня 2019 року.

“Уряд створив умови для суттєвого збільшення розмірів оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів та установ освіти і науки починаючи з 2020 року”, – зазначає прес-служба Кабміну.

Також підкреслюється, що законом “Про освіту” передбачено поетапне щорічне збільшення розмірів посадових окладів педагогічних працівників низької кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При цьому мінімальний оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25% вище окладу педагогічного працівника низької кваліфікаційної категорії.

Водночас, відповідно до закону “Про наукову і науково-технічну діяльність” посадові оклади науковців встановлюються, виходячи з розрахунку окладу молодшого наукового співробітника, встановленого на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати в промисловості загалом по Україні.

“Однак, з огляду на фінансові можливості держави, такі розміри оплати праці неможливо встановити одночасно і протягом одного фінансового року”, – додали в Кабміні.

У постанові говориться також, що надбавки в розмірі до 50% посадового окладу встановлюються за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої ​​роботи та складність в роботі. При цьому обмеження не поширюється на працівників національних закладів (установ).

Нагадаємо, що з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних громадян в Україні становить 2007 грн.