55a4ccc70ca79_naftogaz(1)

НАК "Нафтогаз України" уклала угоду з американською юридичною компанією Covington & Burling LLP щодо захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, пов’язаних із окупацією Криму.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель", передає Корупція.Інфо.

Як зазначається, угоду вартістю 1,25 млн доларів укладено 1 січня.

В обгрунтуванні закупівлі не розшифровується конкретний предмет спору, для якого найнято американських юристів.

Вказано, що спори пов’язані із втратою або неможливістю використання Нафтогазом майна та неотриманням ним доходів на території АРК та Севастополя, внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова, території виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України.

Укладення угоди з американцями відбулось після того, як Печерський суд за позовом Генпрокуратури наклав арешт на бурові установки "Петро Годованець" і "Незалежність".

Вони були втрачені разом з Кримом, і українська влада майже два роки не докладала зусиль для їх повернення, поки росіяни не відбуксирували вишки подалі від України.

"Нафтогаз" пояснює обрання саме Covington & Burling LLP тим, що ця фірма має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів на різних рівнях щодо Російської Федерації, російських державних підприємств та російських чиновників. "Її міжнародна арбітражна група широко визнана за її провідну інвестиційно-договірну практику, а її адвокати регулярно представляють як інвесторів, так і держави, у високопрофесійних справах інвестор-держава та в інших провадженнях", – йдеться в обгрунтуванні закупівлі, проведеної за переговорною процедурою.

До 2009 року старшим партнером Covington & Burling LLP був колишній генпрокурор США Ерік Холдер.

У 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли цій фірмі аудит справ щодо закупівлі автомобілів "Опель" у якості швидкої допомоги та використання грошей за Кіотським протоколом.

У 2015 році Міністерство закордонних справ за $0,30 млн найняло Covington & Burling LLP для захисту України в спорі з Росією щодо тлумачення та застосування Угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року.

Також МЗС уклало з фірмою ще одну угоду для захисту від Росії за 1,03 млн доларів, не повідомляючи про яку саме справу йдеться.