Російські окупанти у жорстких боях за Бахмут зазнають колосальних втрат. При цьому солдатів не шкодують, а поранених залишають на полі бою.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів боєць “Легіон Свободи” Володимир Назаренко.
За його словами, щоденні втрати ворога на Бахмутському напрямку можуть доходити до тисячі осіб. Основні його зусилля зосереджені від Соледару до Майорського. Вся ця ділянка зазнає надзвичайного тиску, такого ще не було з часів Другої світової.
“Вони просто загородвідрядами заганяють юрбою росіян, не ділять на підрозділи, не зважають, хто з якого формування, мобілізований це, чи “вагнерівець”. Вони навіть не забирають своїх поранених, доволі часто, вони їх навіть добивають, щоб їх не евакуйовувати. Якщо хтось там по контузії чи дрібному осколковому пораненню хоче евакуюватися, йому не дозволяють та женуть в атаку. Їх сприймають як “гарматне м’ясо”. Якщо вони відмовляються виконувати наказ, їх просто розстрілюють на місці. Вся ділянка від Майорську до Соледару, усіяна сотнями трупів росіян”, – зазначає Володимир Назаренко.
Військовий висловив сподівання, що дуже скоро ЗСУ отримають гарні новини. Оскільки знищується дуже велика кількість росіян, тоді як Росія зараз кидає свої останні резерви. Зокрема, це відчувається по їхній якості: вони не обстріляні, йдуть без амуніції.
За даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти, незважаючи на значні втрати у живій силі, не припиняють наступальних дій на Бахмутському напрямку. У той же час Інститут вивчення війни припускає, що спроби росіян захопити Бахмут близькі до кульмінації, як це було на Херсонщині в серпні, – війська окупантів помітно деградували, їм уже бракує особового складу та боєприпасів.
Російські бойові втрати, найімовірніше, змушують російських військових у районі Бахмута використовувати штурмові групи чисельністю у загін.
Прессекретар Східного угрупування збройних сил України полковник Сергій Череватий повідомив 27 грудня, що російські сили в районі Бахмута більше не діють ротами і батальйонними тактичними групами, а натомість використовують невеликі групи від 10 до 15 осіб.
ISW зазначає, що подібне вже спостерігали в серпні на Херсонщині – тоді російські сили також “помітно деградували” від ротних і батальйонних тактичних груп до окремих загінних груп.
Використання росіянами малих груп у Херсонській області вказувало на те, що російський наступ завершився – тоді російські сухопутні війська були деградовані настільки, що більше не могли керувати більш великими підрозділами, щоб домогтися значних успіхів.
За даними ISW, темпи просування російських військ у районі Бахмута останнім часом сповільнилися на тлі зростаючого дефіциту особового складу і боєприпасів. Це зі свого боку не дасть їм змоги підтримувати високі темпи наступальних операцій у цьому районі в найближчій перспективі.
Аналітики припускають, що російське просування в районі Бахмута буде і далі сповільнюватися, а можливо, і взагалі зупиниться, якщо війська, які там перебувають, не отримають найближчим часом істотного підкріплення в живій силі та боєприпасах.
Водночас російські сили, схоже, готуються до рішучих дій у Луганській області. Російські сили продовжують накопичувати техніку та сили. Елементи ВДВ, які, ймовірно, раніше діяли на Херсонщині, схоже, були передислоковані до Луганської області після виведення російських військ із західного берега Херсонської області у листопаді.
На кадрах із соціальних мереж, зроблених наприкінці грудня, все частіше видно, як російська техніка переправляється через Луганську область. Російські сили використовують термобаричні артилерійські засоби військового округу у Луганській зоні бойових дій, що може свідчити про пріоритетність операцій у цьому районі.