Українські слідчі завдяки унікальній криміналістичній методиці з’ясували особу харцизького (він же Іловайський) маніяка, який з 1999 по 2010 рік згвалтував і жорстоко вбив 25 дівчаток і жінок у віці від 15 до 39 років.

Злочинець вчиняв свої злочини в Харцизьку, Іловайську, Макіївці і Амвросіївці. Правоохоронці довго не могли нічого з’ясувати про нього.

Одна з його жертв, школярка Ася, дивом вижила після зустрічі з маніяком. Вона розповідала поліції, що чоловік накинув їй на шию шкіряну петлю і поволік на пустир. По дорозі дівчинка кілька разів втрачала свідомість. Після того, як злочинець поглумився над нею, він забрав цінні речі та телефон.

Він не спромігся перевірити, чи дихає підліток, і пішов з місця злочину. Ася не запам’ятала зовнішність чоловіка, але помітила якийсь дивний запах, який так і не змогла ідентифікувати. Її навіть пізніше водили по тюрмах, думаючи, що це зачіпка.

Також правоохоронцям вдалося знайти ще одну жеотву, що вижила після зустрічі з “Іловайським” маніяком жінку – 39-річну Валентину Г. Злочинець діяв за тією ж схемою: накинув петлю на шию і намагався зґвалтувати. Однак другого у нього не вийшло зробити, так як Валентина його розговорила. Маніяк скаржився, що якась Юля його сильно образила. А під ранок через дірку в паркані зник в невідомому напрямку.

Як з’ясувалося, “поганою Юлею” виявилася по-звірячому вбита дівчина зі старої нерозкритої справи. Вона була першою жертвою маніяка. Слідчі прийшли до висновку, що це було ритуальне згвалтування, тому що злочинець увігнав їй у піхву каблук від туфлі.Коли правоохоронці дослідили її будинок, в натовпі розгледіли якогось непоказного чоловіка, що побажав їм удачі. Згодом з’ясувалося, що це був саме той самий маніяк. В обличчя чоловіка ніхто не міг запам’ятати.

 Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

17 серпня 2013 року під час грози в Іловайську повісився 41-річний Володимир Куцененко. Це був не примітний чоловік, середнього зросту і статури, раніше судимий. Він покінчив життя самогубством після здачі слини для ДНК-аналізу в справі про звірячі вбивства. Таким чином поліція підібралася до підозрюваного, але так і не встигла його схопити.

Експертиза встановила, що слина належить саме “Іловайському маніякові”, який залишив свої біоматеріали на декількох тілах. Найбільш примітним в його справі стало те, що з 2002 по 2009 рік Куцененко перестав вбивати в цьому регіоні. Як з’ясувалося, він просто їздив на заробітки в Москву.

Слідчі також з’ясували природу дивного запаху, на який звернула увагу одна з його жертв. Мати маніяка розповіла, що він часто гуляв під дощем, а одяг не встигав висихати, тому віддавало гниллю та вогкістю.

На Куцененка поліція вийшла завдяки іншій страшній справі. З 2006 по 2009 рік під Києвом орудував сексуальний маніяк Юрій Кузьменко. Саме тоді почала зароджуватися унікальна криміналістична школа.